Dobrý večer, dnes je čtvrtek 30.3.2023
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po Dukle potká prostějovské eskáčko další tým z hlavního města, tentokrát ze druhého břehu Vltavy. I Viktoria Žižkov patří mezi adepty na postupovou příčku, takže půjde doma o velice atraktivního soupeře a v tomto smyslu o pomyslný vrchol podzimu. Přitom výběr kouče Šustra má na čem stavět, v minulém soutěžním ročníku totiž Žižkov v součtu obou zápasů přehrálo.

Na podzim totiž doma v poměrně existenčním zápase Viktoriány Hanáci zdolali 2:1, když skóre otevřel Koudelka a na vyrovnání odpověděl šest minut před koncem vítěznou trefou Kroupa. V hektické jarní dohrávce odolali Pražanům v jejich marném ztékání prostějovské branky a výsledná bezbranková remíza byla velice slušivá.
I Žižkov během letní pauzy obměnil kádr a změny lze hodnotit jako podařené, co hráč, to zajímavá historie. Ve Viktorce věří, že do týmu přišla obrovská síla a kvalita. Cílem je tak skončit mezi nejlepšími třemi týmy soutěže.
Trenéři Hašek a Sochor mají pro podzimní část k dispozici kvalitní kádr. Smlouvy podepsali na Žižkově nové tváře Pudil, Zoubele, Richter, Skopec, Pázler a Sixta, hostování proměnili v dlouhodobé kontrakty Březina s Řezáčem, na hostování přišel rakouský talent Auer, ze Slovenska se vrátil bek Muleme.
Vstup do soutěže vyšel Viktorii excelentně. V prvním zápase porazila nováčka Táborsko na jeho hřišti 3:1, v pražském derby si následně poradila 3:0 s Vyšehradem. Eskáčko tak změří síly s aktuálním lídrem druhé ligy. Sobotní soupeř v zatím posledním kole nastoupil ve složení Švenger – Urbanec, Březina, Pudil, Muleme – Súkenník, Skopec, Richter – Diviš (81. Auer), Batioja (74. Pázler), Sixta (74. Nabijev).
Důležitost každého zápasu velí eskáčku myslet v každém utkání na tři body, zvlášť před domácím publikem. Výkop v areálu SCM Za Místním nádražím v Prostějově je stanoven na 17.00 hodin. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...