Dobré dopoledne, dnes je neděle 29.9.2024
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným

FOTOGALERIE: Zřejmě slušná ofenziva. To si od začátku sezóny můžou říkat fanoušci i soupeři o rezervě Kralic na Hané. Tradičně totiž tento tým střílí velké množství branek, zároveň jich ale také hodně inkasuje. Nejinak tomu bylo i upylnulou neděli. Proti Výšovicím po poločase jednoznačně vedly, brankové hody ale neustaly ani ve druhé půli. Výsledkem je divoký výsledek, díky němuž domácí potvrdili papírové předpoklady.

Úvodní minuty ? Ty byly jednoznačně v režii „béčka“ Kralic na Hané. Jeho hráči se dostávali do šancí, kombinovaly, jen to zakončení zprvu vázlo. Roman Petržela ve 4. minutě netrefil vzdálenější tyč, vzápětí však už se prosadil – 1:0. V 7. minutě tentýž hráč se jmenovcem Zdeňkem pořádně potrápili soupeře, ale ocitli se v ofsajdu. Čtyři minutky nato si první šanci vypracovali i hosté. Smičkova střela ale byla sražena mimo. A neujal se ani pokus kapitána Škopa. V 19. minutě to byly Kralice, kdo se radoval podruhé, když Troneček dostal nahrávku na osu hřiště a dokázal obkopnout vytaženého brankáře hostí – 2:0. Ve 23. minutě mohly Výšovice snížit, ale brankář je podržel, střelu z úhlu vleže vyrazil. Potom přišly chvíle domácího Kawije. Ten dvakrát krátce po sobě nepřekonal brankáře, ač jeho střely byly z kategorie solidních. Přesto se záhy Kraličtí ještě jednou radovali. 37. minuta přinesla gól Havlíčka, opět po pěkné akci – 3:0. A vypadalo to, že je hotovo. Výšovice celkově nepůsobily na hřišti příliš jistě, ztrácely balóny, nedařila se jim kombinace.
Druhý poločas už přinesl vyrovnanější hru. Kralice zvolnily a daly soupeři trochu prostoru. Hosté to vycítili a začali se o to více drát dopředu. Přesto ale první minuty ještě patřily domácím hráčům. V 50. minutě totiž obrana Výšovic propadla a kupředu se hnali hned dva hráči, z nebezpečí ale nic nebylo. V 56. minutě už ale skóre navýšil Roman Petržela – 4:0. Výšovice ale už tou dobou nabíraly na obrátkách. A bylo otázkou času, kdy sníží. Povedlo se jim to ale až v 75. minutě díky penaltě Škopa - 4:1. Navíc těsně předtím Ryšánek a Okleštěk měli taktéž dobrou příležitost. V tu chvíli se však probrali střelci na obou stranách. A v samém závěru začala pověstná kanonáda. Nejprve Balák a po něm Havlíček zvýšili na 6:1, poté Ryšánek snížil (6:2), aby L. Zapletal vsítil sedmou branku (7:2( a brankový účet včerejšího odpoledne uzavřel Obručník – 7:3.
A tak se hosté nadále krčí na posledním místě tabulky, zatímco domácí nováček se překvapivě drží v jejím středu.

Pozápasové hodnocení trenérů:
Miroslav TAKÁČ – Kralice na Hané
„V prvním poločase jsme byli aktivnější, druhá půle, to už bylo úplně vše otevřené. Hrálo se bez obran, pro diváka to bylo skvělé na pohled. Ve druhé půli to byly rovnou brankové hody. Hrál se slušný fotbal, i po stránce zákroků a chování. A co se týká gólů, tak bychom mohli vyučovat kdejaký ligový tým, jak se to střílí, když tam rozhodne klidně jedna branka.“ (směje se)

Michal DUDÍK – Výšovice:
Bez vyjádření

FC Kralice na Hané „B“ – FK Výšovice 7:3 (3:0)
Branky: 37. a 77. Havlíček, 4. Z. Petržela, 19. Troneček, 55. R. Petržela, 75. Balák, 81. L. Zapletal – 75. Škop, 79. Ryšánek, 89. Obručník. Rozhodčí: Landa – Vincourek, Lužný. Žluté karty: 13. Zapletal, 40. Němčík, 51. Troneček, 65. Ječmínek – 30. Krajíček, 65. Krčmář. Diváků: 138.
sestava Kralic na Hané „B“: Miler – Zapletal, Dvořák, Frýbort, Ječmínek – Zapletal, Kawij, Havlíček, Troneček – R. Petržela, Z. Petržela. Střídali: Zatloukal, Dokoupil, Balák, Takáč. Hrající trenér: Miroslav Takáč.
sestava Výšovic: Pychora – Dudík, Štolba, Škop, Okleštěk, D. Mrňka, Kozdas, Smička, Krajíček, Ryšánek, Krčmář. Střídali: J. Škop, M. Škop, Pelikán, P. Mrňka, Obručník, Olbert. Hrající trenér: Michal Dudík.

Přebor OFS 2. třída
7. kolo: Držovice – Němčice n./H. 1:5 (0:2), Zahradníček Petr – 3x Řehák Kristián, Navrátil Jan, Kolečkář Petr, Určice „B“ - Vrahovice 3:4 (2:1), Mlčoch Přemysl, Vodák Petr, Pospíšil Miroslav – 2x Dvořák Jan, Studený Jan, Hanák František, Plumlov „B“ - Brodek u Pv 3:3 (1:3) PK: 3:4, 2x Fajstl Karel, Kolařík Michal – Soldán Petr, Crhonek Erik, Švéda Zdeněk, Tištín – Horní Štěpánov 4:2 (2:2), 2x Bosák David, Hanák Pavel, Hýsek Pavel – Němec Libor, Klimeš Libor, Kralice n./H. „B“ - Výšovice 7:3 (3:0), 2x Havlíček Marek, Zapletal Leoš, Balák Martin, Petržela Zdeněk, Petržela Roman, Troneček Lukáš – Škop Jiří, Obručník Michal, Ryšánek Lukáš, Brodek u K. - Vícov 3:3 (1:1) PK: 4:5, 2x Kolář David, Koudelka Zdeněk – Dokoupil Lukáš, Pliska Pavel, Vávra Vojtěch, Dobromilice – Skalka 1:3 (0:2), Kratochvíl Jakub – Tydlačka Martin, Hýžďal Roman, Makoš Josef