Dobré odpoledne, dnes je neděle 29.9.2024
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným

Na čelo tabulky Lion sport I.B třídy Olomouckého KFS, skupiny B se po sobotním utkání dostala prostějovská Haná. Ta v duelu 6. kola porazila na umělce areálu SCM Za Místním nádražím v setrvalém dešti Velký Týnec. Jak ubývalo kapek, tak přibývalo branek v síti hostí, vítězství 3:1 plně odpovídalo obrazu hry ve druhém poločase. Tohle vítězství, u něhož byl i Večerník, se ale nerodilo nijak lehce.

Haná se už v nové grupě nejnižší krajskéí soutěže etablovala jako kvalitní tým, takže Velký Týnec přijel s jednoznačným defenzivním záměrem. „Soupeř byl na nás velice dobře připravený po defenzivní stránce, hrál dobře zezadu a bylo velice těžké se dostávat do předbrankového prostoru. Byli jsme z toho nervózní, pak jsme si dali napůl vlastní gól,“ popsal úvodní pasáže utkání trenér Hané Daniel Kolář.
Kapitán Velkého Týnce Hrudník se nejprve snažil pohotovým lobem překvapit domácího brankáře Maráka, ale mířil mimo. Druhé setkání obou hráčů už znamenalo nečekané a laciné vedení Velkého Týnce, když se chyby dopustil brankář Hané – 0:1. Hosté se prakticky nedostali za polovinu a přesto vedli. „Po většinu první půle jsme nenacházeli recept na překonání soupeřovy obrany. Posledních pět až deset minut prvního poločasu to už bylo lepší,“ vrátil se k obtížím z úvodu Kolář. Blýskání k obratu znamenal odvážný průnik Typnera, který hostující obrana odvrátila na roh. Zasloužené srovnání si připsal Hladký těsně před přestávkou, když pohotově vstoupil do přihrávky hostí a z voleje uklidil míč přesně k tyči týnecké branky – 1:1.
Po přestávce už Haná nepustila otěže utkání z ruky. „V šatně jsme si ještě něco řekli a pak jsme už soupeře jasně přehráli. Vytvářeli jsme si šance a dvě využili,“ oddechl si domácí kouč. Deset minut po změně stran se totiž zprava střelou na zadní tyč prosadil Gábor (2:1) a domácí šli jasně za vítězstvím. To potvrdil tentýž hráč parádní střelou z přímého kopu do šibenice. Brankář Janák sice stačil reagovat, ale míč mimo tři tyče nevytěsnil – 3:1.
Přímý boj o čelo tabulky se odehraje tuto sobotu 14. září od 16:00 hodin na hřišti nedalekého Dubu nad Moravou, kam zajíždí Haná Prostějov v rámci 7. kola.

Lion sport I.B.třída O KFS, skupina B, 6. kolo

Haná Prostějov - Sokol Velký Týnec 3:1 (1:1)
Branky: 55. a 71. Gábor,44. Hladký – 18. Hrudník. Rozhodčí: Šmíd – Přenosil, Milar. Žluté karty: 16. Čermák – 30. Pecha, 42. Grofek, 48. Dosoudil. Diváků: 17.
sestava Hané Prostějov: Marák – Světlík, Ohlídal (46. Macourek), Trnavský, Čermák (25. Jančiar) – Entner (68. Strouhal, 87. Novák), Krupička, Typner, Hladký (79. Holomek) – Gábor, Cibulec. Trenér: Daniel Kolář.

Lion sport 1.B třída skupina „B“

6. kolo: Hněvotín – Loštice 1:6 (0:3), Holub Matěj – 3x Kneifel Vojtěch, Čulík František, Gereš Jan, Morávek Roman, Haná Pv – Velký Týnec 3:1 (1:1), 2x Gábor Patrik, Hladký Martin – Hrudník Stanislav, Jesenec – Leština 5:0 (2:0), 2x Poles Zbyněk, 2x Tichý Petr, Prokeš Roman, Doloplazy – Smržice 2:0 (1:0), Tomeček Antonín, Konar Lubomír, Velká Bystřice – Kožušany 3:1 (2:1), 2x Lošťák David, Novotný Petr – Sladký Petr, Šternberk „B“ - Slatinice 3:2 (2:1), Koryťák František, Toman Jiří, Gábor Jiří – 2x Veselský Jiří, Moravský Beroun – Dub 0:0 PK: 4:5