Dobré odpoledne, dnes je neděle 29.9.2024
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným

V nevídané drama lze dotáhnout i zápas, v němž vede jeden ze soupeřů už o tři branky. Právě to předvedli aktéři zápasu druhého kola poháru MOL Cup v Dolním Benešově. Favorizovaný Prostějov vedl v úterním předehrávaném souboji brankami Suse a Šteigla v poločase 2:0 a hned po změně stran si dezorientovaný soupeř vstřelil třetí branku. Pak však začal přebírat iniciativu, po rohu snížil a sedm minut před koncem vstřelil dokonce kontaktní branku. Poslední minuty bylo eskáčko pod zámkem, ale vítězství se štěstím uhájilo. Svěřenci kouče Machaly se tak mohou těšit na další pohárový los, tentokrát třetího dějství.

Na konci první desetiminutovky vyzkoušel z dálky Lasákovu pozornost Zapletal. O chvíli později mířil Rolinc z voleje pod břevno, Lasák míč vytáhl nad branku. Po čtvrthodině hry se po rohovém kopu hlavičkou na přední tyči trefil aktuální kapitán Sus a vše nabralo pro favorita kýžený směr – 0:1. Po Šteiglově centru zprava napálil Kiška břevno a čtvrt hodiny po první brance přišla potřebná druhá. Šteigl dostal přihrávku do volného prostoru, přesprintoval téměř půl hřiště, obešel gólmana a poslal míč do sítě – 0:2. Po chvíli ale mohl vstřelit kontaktní branku Trajkovski, který z přímého kopu napálil břevno Muchovy branky, ten zlikvidoval následnou hlavičku. Pěknou akci v závěru poločasu předvedli Kiška s Dittmerem, finální Rolincova hlavička těsně míjela brankovou konstrukci. Šteigl si míč navedl zprava na střed, jeho střela ale postrádala přesnost. To platilo i o Blahutově křížné střele těsně před přestávkou.
Hned po změně stran odcentroval Šteigl, Pašek vrátil přetažený centr před branku, kde si míč srazil za Lasákova záda Karčmář – 0:3. Pak se však postupně začaly dít věci. Rolincovu střelu chytil Lasák, ovšem po rohovém kopu na druhé straně Romaněnko snížil – 1:3. Po stejné situaci na druhé straně v závaru pálil Šteigl pouze do obránce. Sedm minut před koncem se nepodařilo Kotoučovi odkopnout balón do bezpečí, následoval brejk domácích a Blahuta střelou na vzdálenější tyč vstřelil kontaktní branku – 2:3.
Domácí pak soupeře zavřeli na jeho polovině, v závěru hlavičkoval mimo Rychnovský a po rohu, na který přišel i brankář Lasák, vykopával míč z brankové čáry Pernackij. Záchranou tak byl závěrečný hvizd sudího.

Dominik KROUPA
-trenér FC Dolní Benešov:
„Po prvním poločase jsme prohrávali o dvě branky a o přestávce jsme si řekli, že se ještě zvedneme. Hned po změně stran jsme se vlastním gólem poslali do tříbrankové ztráty, pak už jsme neměli co ztratit. Vše jsme vrhli do útoku, dali jsme jednu branku, dali jsme druhou branku a bylo to drama až do konce. V poslední minutě hráč Prostějova vykopával míč z prázdné branky, je to škoda, jsme zklamaní, ale nic se neděje. Vstup do soutěže jsme neměli úplně ideální, máme jediný bod, je tohle pro nás vzpruha, podat proti silnějšímu soupeři takový výkon. Snad nás to posune výš a v příštím zápase se nám podaří naplno bodovat.“

Oldřich MACHALA
-trenér 1.SK Prostějov:
„Za stavu 3:0 byl zápas naprosto rozhodnutý, nechápu, proč jsme tak vypadli z role! Vůbec nevím, proč za takového stavu nepodržíme balón, hned první balón dáváme dopředu, ztráta a soupeř jde do brejku. Místo abychom zápas zkušeně dohráli a dali ještě čtvrtý gól, uděláme z toho takové drama. Ze standardní situace si necháme dát první branku, pak ještě kontaktní gól, prohrávali jsme osobní souboje, posílali zbytečné malé domů a tak sebe dostávali pod tlak. Pokud uděláte nějakou chybu, může to dopadnout špatně, a my z koncovky udělali pořádné drama. Se štěstím jsme pak výsledek udrželi. Ano, postoupili jsme a jdeme dál. Musíme se ale zamyslet nad tím, proč když vedeme o tři branky a zápas máme pod kontrolou a výsledek měl být 5:0, proč z toho uděláme takové drama. I v sestavě, ve které jsme hráli, máme hráče, kteří již mají něco odkopáno.“

MOL CUP – 2. kolo

FC Dolní Benešov – 1.SK Prostějov 2:3 (0:2)
Branky: 64. Romaněnko, 83. Blahuta – 15. Sus, 29. Šteigl, 47. Karčmář vlastní.
Rozhodčí: Křepský – Pochylý, Mrázek. Žluté karty: 22. Karčmář, 82. Trajkovski – 72. Korovikov, 88. Šteigl. Diváci:125.

Statistiky: střely na branku 3:8, střely mimo 7:6, rohové kopy 9:6.

sestava Dolního Benešova: Lasák – Haas, Moravec, Rychnovský, Romaněnko (76. Baránek) – Behan (11. Pecuch), Blahuta, Foitzik (61. Skroch), Karčmář, Trajkovski – Gomola. Trenér: Dominik Kroupa

sestava Prostějova: Mucha – Zapletal (46. Pašek), Kotouč, Sus (59. Schuster), Pernackij – Korovikov, Dittmer – Kiška, Střeštík, Šteigl – Rolinc (68. Lutonský). Trenér: Oldřich Machala