Dobré odpoledne, dnes je neděle 29.9.2024
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným

FOTOGALERIE: Přestože se v prvním poločase skóre neměnilo, vydechli diváci u vyložené šance domácí Army po čtvrt hodině hry, eskáčko to logicky zkoušelo na brejky, ale žádný nedohrálo. Po změně stran se domácí dostali do vedení, ale střídající Šteigl okamžitě po příchodu na hřiště vyrovnal. Naděje na bod žila něco přes pět minut, pak však zaváhala hostující obrana a domácí opět strhli vítězství na svou stranu. Poslední gól pečetil fakt, že v Ústí prostějovští fotbalisté ani na potřetí nebodovali.

Úvodní minuty předehrávky 3. kola Fortuna:Národní ligy sice patřily eskáčku, jenže pak přišla série tří rohových kopů domácích, z nichž však nic podstatného nevytěžili. Skóre se mohlo poprvé měnit po čtvrt hodině zápasu, kdy Richter našel před brankou Stradu a jeho dorážku reflexivně likvidoval Bréda. Za chvíli se pěknou střelou prezentoval Koudelka, gólmana Tvrdoně pořádně protáhl. Do přestávky měl ještě několik pokusů, jenže ty už prostor vymezený třemi tyčemi netrefily. Jirkovského podklouznutí se snažil využít Píchal, jeho brejk ovšem zakončení nedošel. Deset minut před přestávkou po Stradově volném kopu teč domácích směřovala těsně mimo. Dostatečně přesná nebyla těsně před poločasem ani Píchalova hlavička. Po rohu Ústí hlavičkoval mimo pro změnu Matějka.
Po přestávce se snažili vyvinout aktivitu směrem dopředu Hanáci, byl z toho ale brejk domácích, ovšem bez ohrožení Brédovy branky. Necelé čtvrthodinky po změně stran domácí udeřili poprvé, když přízemní centr zleva zužitkoval na bližší tyči Matějka – 1:0. Vzápětí Střeštík pálil z úhlu nad břevno. Po pravé straně utekl na druhé straně Drame, zakončil naštěstí pro hosty mimo. Husarský kousek se podařil trenéru Machalovi, který dvanáct minut před koncem poslal jako posledního střídajícího na hřiště Šteigla. Hned nato rozehrál Střeštík volný kop, Pernackij vrátil míč před branku přímo právě ke Šteiglovi, který trochu akrobaticky napálil míč do branky – 1:1!
Naděje na bod ze severních Čech ovšem trvala přesně pět minut. Jeden z domácích se prosmýkl po brankové čáře a Miskovič skluzem napálil míč pod břevno Brédovy branky – 2:1. V závěru ještě Krátký vystřelil z dálky tak šikovně, že míč zapadl do rohu prostějovské branky a bylo to 3:1.

Aleš KŘEČEK
– trenér FK Ústí nad Labem:
„Dostali jsme minule facku na Vyšehradě, kde jsme sehráli dobrý zápas, ale prohra byla ostudná. Chtěli a potřebovali jsme tento zápas za každou cenu vyhrát. Nebylo to jednoduché, protože soupeř hodně dobře bránil svoji polovinu, někdy byl až v takovém hlubokém bloku. Věděli jsme, že herně asi budeme soupeře přehrávat a tlačit jej na jeho polovinu. Nesměli jsme ale zapomenout na bránění, soupeř hrozil z nebezpečných rychlých protiútoků, takže jsme museli být obezřetní. V poločase jsme nabádali k trpělivosti, že si šance vytvoříme, i když jich nebylo příliš. Šli jsme do vedení, ale bohužel ze standardní situace jsme inkasovali. Za stavu 1:1 se přiznám, že mi moc dobře nebylo. Přesto jsme věřili, že to dotáhneme do vítězného konce. Poslali jsme na hřiště dalšího útočníka, přidali další dvě branky, takže jsem maximálně spokojený a musím poděkovat hráčům za výkon a za to, že jsme to zlomili, i když se v některých momentech nedařilo. V takových chvílích se pozná, jestli je tým opravdu tým, nebo si jen na něco hraje. Bylo to více o vůli.“

Oldřich MACHALA
– trenér 1. SK Prostějov:
„Dominuje jednoznačně zklamání. Začali jsme lépe, do páté minuty jsme domácí trochu pozlobili, ale pak jsme se dostali pod zbytečný tlak, dělali jsme chyby. V prvním poločase jsme měli čtyři dobré brejkové situace, bohužel jsme žádnou nedohráli ani z nich neohrozili bránu. Mohli jsme z nich dát i gól, protože to nebyly brejky na šest či pět hráčů, ale tři na dva. V druhé půli jsme dostali hloupý první gól, vyrovnali jsme a myslím si, že zápas mohl takto i skončit. Jenže pak jsme udělali naprosto nepochopitelnou chybu před druhou brankou, která rozhodla zápas. Domácí byli agresivnější, vyučili nás v šestnáctce, jak se má hrát, my jsme v tomto neproduktivní. Hráče, kteří by šli s obětováním do šestnáctky a dali gól, nemáme. Právě tento faktor rozhoduje zápasy.“

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 3. KOLO
FK Ústí nad Labem – 1. SK Prostějov 3:1 (0:0)
Branky: 58. Matějka, 84. Miskovič, 87. Krátký – 79. Šteigl
Rozhodčí: Cihlář – Mokrusch, Kubr. Žluté karty: 75. Peterka – 47. Schuster, 52. Střeštík, 54. Pernackij, 90.(+1) Biolek, 90.(+2) Šteigl. Diváci: 871.

Statistiky: střely na branku 6:3, střely mimo 6:7, rohové kopy 6:2.

sestava Ústí nad Labem: Tvrdoň – Písačka, Pimpara, Peterka, Vlček – Jirkovský (46. Miskovič), Valenta (80. Bassey), Richter, Strada – Matějka, Drame (72. Krátký). Trenér: Aleš Křeček

sestava Prostějova: Bréda – Zapletal (71. Korovikov), Schuster, Janíček, Biolek – Lutonský (64. Pašek), Pernackij, Střeštík, Píchal (78. Šteigl) – Koudelka – Rolinc. Trenér: Oldřich Machala