Dobrý podvečer, dnes je neděle 29.9.2024
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným

FOTOGALRIE: Z mírné převahy domácích v prvních třiceti minutách hry se posléze vyvinulo typicky remízové utkání, které může rozhodnout jediná branka. Ta bohužel padla brzy po začátku druhé půle, když se se štěstím trefil vlašimský záložník Breda. Brankář Bréda se po jeho technické střele natahoval marně. Domácí pak vrhli všechny síly do útoku, v daném provedení ovšem neměli šanci na úspěch.

Výkop byl o pár minut opožděn, protože kontrola odhalila netěsnost v síti branky bližší k budově stadionu, snad si ji tam domácí chystali na tlak v druhém poločase. Brzy po rozehrání se v souboji zranil Koudelka, naštěstí nešlo o nic vážného.
Ten také vyslal první střelu na branku, zajímavá příležitost přišla po necelých dvaceti minutách hry, kdy zprava odcentroval Pašek a Rolinc hlavičkou těsně přestřelil Řehákovu branku. O chvíli později Pašek volil k zakončení střelu, obránce ji tečoval mimo branku.
Dobrou příležitost měl po půlhodince hry Lutonský, k němuž na zadní tyči propadl míč centrovaný Biolkem, jeho střelu znovu zblokovala hostující obrana. O chvíli později našel Lutonského na hranici velkého vápna Střeštík, výsledkem byla střela z otočky zpoza obránce, kterou pokryl vlašimský gólman.
Sedm minut před přestávkou po rohovém kopu do třetice urazil fotbalovou štěstěnu Lutonský, jeho střela do protipohybu Řeháka nepřekvapila. Těsně před přestávkou přišly dobré příležitosti hostí. Propadlého balónu se snažil využít ostrou střelou Fotr, Bréda byl ale proti změně skóre. Fotr s Jandou to ještě zkoušel v poslední minutě první půle, branka domácích ale odolala.
O přestávce vystřídal ve vlašimském dresu Jelínek Fotra a hned vybídl k zakončení Bredu, ten se ale zatím jen zastřeloval. Sedm minut po změně stran udeřilo. Po akci stejné dvojice Breda volil technickou střelu připomínající spíše centr a míč doplachtil k tyči Brédovy branky!
Vzápětí mohlo být srovnáno. Střeštík ranou z voleje těsně minul branku, Paškovu hlavičku po centru zleva vytáhl reflexivně Řehák. Po rychlém výkopu Brédy našel Lutonský před brankou Rolince, jeho skluz ale skončil mimo branku. Další střelou to zkoušel Koudelka, na Řeháka si ale nepřišel.
Naopak gólovou pojistkou zaváněl průnik Jandy, který střelou zakončil Jelínek. Dvanáct minut před koncem Schuster smolně napálil přihrávkou Suse, odražený míč si převzal Jelínek a zprava pádil na Brédu, ten jeho střelu nohou vykopl. Poslední příležitost ke skórování měl po Kroupově sklepnutí Píchal, jeho muška byla ovšem stejně vychýlená jako na nedávném evropském šampionátu hráčů do devatenácti let v Arménii. Středočechům se tak na rozdíl od minulého ročníku podařilo Hanáky porazit.

Oldřich MACHALA
-trenér 1.SK Prostějov:
„Je to pro mě zklamání. Prvních zhruba pětadvacet minut jsme, myslím, nehráli špatně, měli jsme tlak i nějaké šance, jenže jsme je prováhali určitým nedůrazem, což nás dnes provázelo celý zápas. Nedůraz v koncovce, byli jsme dnes línější. První poločas jsme nějak fotbalově uhráli, ale druhá půle nebyla z naší strany vůbec dobrá. Jakmile jsme dostali gól, museli jsme hru otevřít, hráli jsme na tři beky 3-5-2, takže jsme zkoušeli hru zjednodušit. Vůbec se nám to nedařilo, nedostávali jsme se do šancí, vyloženou šanci jsme žádnou neměli. Ve druhé půli mi chyběl pohyb hráčů, větší nasazení, důraz, hráči se nenabízeli. Hráli jsme středem, což byla chyba, měli jsme to více roztáhnout a dávat centry do vápna. Středem hřiště to ani nemohlo projít. Ale hlavně jsme příliš zůstávali vzadu, v tomto systému musí být pět šest lidí ve vápně, jenže my pořád čekali na nějaký odražený balón, který nepřišel. Z tohoto pohledu je to z druhého poločasu velké zklamání. Dalo se doufat v bod, ale soupeř měl ještě v prvním poločase dvě brejkové šance, takže vyhrál zaslouženě.“

Michal MAŠEK
-trenér FC Sellier&Bellot Vlašim:
„Šlo o utkání dvou poločasů. První poločas jsme odehráli katastrofálně, nabádáme hráče k jinému stylu hry. Soupeři jsme nabízeli šance naší nedůsledností a hlavně složitou kombinací středem, kterou nechceme hrát. Někteří hráči to mají zažité, my s tím teď bojujeme, jsme ve Vlašimi měsíc. Nemáme takovou kvalitu, v určitých případech je prostě potřeba hrát destruktivně. Domácí hráli jednodušeji, tak jak se má hrát, dostávali balón do stran, do kombinace, využívali tandemy, do vápna chodily centry na vysoké hráče. My jim to nabízeli nesmyslnými ztrátami uprostřed hřiště, jenom se štěstím jsme branku nedostali. Třicet minut jsme si o to koledovali. Pak jsme začali trochu běhat, domácí nás chtěli dorazit, tak byli vzadu trochu bohorovnější. Jenže my gól nedali. O přestávce jsme zvýšili hlas a po přestávce odehráli úplně jiný poločas. Hráli jsme účelněji, dali jsme šťastnou branku, pak jsme to odbojovali. Klukům musím poděkovat za výkon v druhém poločase, domácí hráli na sílu, jak se má doma hrát, nebylo to vůbec jednoduché. Je to hodně cenné vítězství a vážíme si toho.“

1.SK Prostějov – FC Sellier&Bellot Vlašim 0:1 (0:0)
Branka: 52. Breda
Rozhodčí: Dorušák – Vodrážka, Batík; ŽK: 74. Sus, 88. Koudelka – 81. Svoboda, 83. Skopec, 88. Jelínek. Diváci: 920.

Statistiky: střely na branku 4:4, střely mimo 6:4, rohové kopy 12:1.

1.SK Prostějov: Bréda – Zapletal (58. Sus), Schuster, Janíček, Biolek – Lutonský, Střeštík, Kotouč, Pašek (58. Kroupa) – Koudelka – Rolinc (69. Píchal). Trenér: Oldřich Machala

FC Sellier&Bellot Vlašim: Řehák – Broukal, Skopec, Štochl, Pilík – Breda, Svoboda, Blecha (84. Plachý), Dias (67. Šabanov), Janda – Fotr (46. Jelínek). Trenér: Václav Hradecký

Brno - Pardubice 1:1 (1:1) Branky: 6. Magera (pen.) – 17. Kohút. Rozhodčí: Denev – Hájek, Dohnálek. ŽK: 69. O. Vintr – 66. Hlavatý. Diváci: 3520. Chrudim - Líšeň 1:3 (1:0) Branka: 4. Janoušek – 53. Krška, 56. M. Vintr, 90+2. Rolinek. Rozhodčí: Hocek – Blažej, Hock. ŽK: 90. Čáp – 38. Minařík, 59. Hlavica, 73. Hladík. Diváci: 1456. Jihlava - Vítkovice 3:0 (0:0) Branky: 60. Klobása, 70. Klobása, 85. Tijani. Rozhodčí: Cihlář – Paták, Horák. ŽK: 45+1. Vaculík – 44. Mikula, 78. Praus. Diváci: 893. Žižkov - Sokolov 2:1 (1:0) Branky: 9. Urbanec (pen.), 90+3. Opluštil – 55. Selnar. Rozhodčí: Pavel Orel – Karel Mikeska, Jakub Bureš. ŽK: 15. Opluštil, 64. Cabaña, 86. Egidio – 30. Jakub Dvořák I., 43. Mejdr, 56. A. Čihák, 58. Glaser, 72. Selnar. ČK: 80. Mejdr - 50. Jaroslav Diviš, 81. Cabaña. Diváci: 1168. Varnsdorf - Třinec 2:2 (1:0) Branky: 38. Rudnytskyy, 83. Micovčák – 49. Kubala, 70. Omasta. Rozhodčí: Hanousek – Myška, Lakomý. ŽK: 63. M. Richter, 90+1. Bláha – 73. R. Vaněk I., 89. Kubala. Diváci: 895. Vyšehrad - Ústí n/L 4:1 (1:0) Branky: 27. Verner, 66. Vejvar, 90+1. Čvančara, 90+3. Verner (pen.) – 82. J. Peterka. Rozhodčí: Petr Ardeleanu – Jan Hurych a Lukáš Matoušek. ŽK: 18. Verner, 68. Drozda, 85. Otáhal, 90. Čvančara, 90+1. Čvančara – 17. Pimpara, 25. Strada, 90+2. Tvrdoň. Diváci: 658. Hradec Králové - Dukla Praha 29. 7. 17:00 KAM PŘÍŠTĚ: 3. kolo, sobota 3. srpna,10:15 hodin: Vítkovice - Vyšehrad (2.8., 17:00), Ústí n. L. - Prostějov (2.8., 18:00), Pardubice - Vlašim, Sokolov - Brno, Třinec - Jihlava, Líšeň - Hradec Králové (17:00), Dukla Praha - Žižkov (4.8., 10:15), Varnsdorf - Chrudim (4.8., 17:00).