Příjemnou noc, dnes je pondělí 30.9.2024
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor

FOTOGALERIE: Fotbalové podmínky parádní, trávník dobře připravený a počasí ideální. Taková byla kulisa utkání 24. kola Přeboru OFS Prostějov - II. třídy, které však bylo až příliš jednoznačnou záležitostí pro hostující družinu. Rozhodnuto bylo de facto už po prvním poločase, Dobromilice byly totiž jednoznačně aktivnějším týmem. Dokázaly vyhrávat osobní souboje, kterých bylo v rámci ostrého duelu opravdu hodně. Po vstřelení první branky byla dominance hostů ještě výraznější a tak „Dobrátka“ přidala další dva kusy. Druhá půle se nesla ve znamení spousty zbytečných faulů na obou stranách a hra se velmi kouskovala. Skalka se v Pivíně, kde má domácí působiště, na nic nezmohla. Večerník sledoval utkání naživo.

Začátek zápasu byl z obou stran ospalý, možná kvůli brzkému začátku zápasu, který proběhl už uplynulou sobotu dopoledne. Favorizovanější hosté se pomalu osmělovali a postupem času byli aktivnější. První šanci ale Blumenstein neproměnil, protože mu gólovou střelu obrana dokázala zablokovat. To bylo také vše, co tento hráč ukázal, jelikož se chvíli poté zranil. Ve 21. minutě už se skóre měnilo. Rochla zahrával standardní situaci z poloviny hřiště, míč si ve vápně našel Fialka, který ještě trefil domácího Sedláka, od něj skončil míč za brankářem domácích – 0:1. Po pár minutách měly Dobromilice přímý kop z ideální vzdálenosti. Fialka napálil tyč a Šoc neváhal a hlavou poslal míč do prázdné branky – 0:2. Skalka hrozila jen výjimečně. O korekci se pokusil Sedlák, ale jeho střele chyběla razance. Šoc poté během minuty spálil dvě vyložené šance, ale mrzet jej to nemuselo. Ve 40. minutě Kratochvíl našel krásnou patičku Abelese, který tváří v tvář Glouzarovi nezaváhal a prostřelil jej – 0:3.
Druhý poločas byl od začátku především agresivní boj než fotbalová podívaná. Skalka dokázala snížit po deseti minutách druhé půle, kdy se nepohodl ve vápně Ryška se soupeřem a sudí odpískal penaltu. Prokop ji poslal na druhou stranu, než šel brankář Nosek – 1:3. Dalo se očekávat, že Skalka se bude snažit utkání zdramatizovat, ale Dobromilice si i dál zápas kontrolovaly. V polovině druhé půle Rochla znovu poslal standardku do vápna a znovu si ji našel Fialka, který hlavou upravil na 1:4. Po této brance byla přehlídka faulů z obou stran. Jan Slavíček si dokonce dokázal ostrým faulem vynutit druhou žlutou kartu a šel předčasně do kabin. Obraz hry se ale ani v deseti nezměnil. Dobromilice mohly přidat i další branky. Nejprve se Kubíček uvolnil na kraji a poslal nadýchaný centr na Fialku, jeho rybička šla ovšem mimo. Poté se Kratochvíl srazil s obráncem a zorientoval se nejrychleji, ale sám před brankářem napálil břevno. Minutu před koncem hosté pátou branku přece jen dali. Abeles vyhrál souboj s obráncem a uklidil míč za Glouzara. Dobromilice se stále drží na třetím místě a tlačí na druhý Horní Štěpánov. Skalka musela a musí doufat ve ztrátu bodů svých konkurentů v boji o sestup.

POHLEDEM TRENÉRŮ
Lukáš MRÁČEK – FK Skalka 2011
„To nemá cenu ani hodnotit... Hosté vyhráli zcela zaslouženě a můžeme jim akorát pogratulovat. Soupeř nás ve všem předčil a hrál lépe. Mně přijde, že hráčům je ten výsledek úplně jedno! Vůbec je porážky nemrzí...“
Michal ROCHLA – FC Dobromilice
„Bylo znát, že je to derby. Chvílemi až moc vyhrocený zápas. Myslím, že jsme dnes dokázali využívat šance. Chtěli jsme dnes potvrdit body z domácího zápasu, což se nám povedlo, takže panuje spokojenost. Domácí hráli jen po šestnáctku. Řekl bych, že zápas byl nakonec zcela jednoznačný.“

PŘEBOR OFS PROSTĚJOV - II. TŘÍDA, 24. KOLO
FK Skalka 2011
FC Dobromilice
1:5 (0:3)
Branky: 55. Prokop z penalty – 40. a 89. Abeles, 21. Sedlák vlastní, 28. Šoc, 65. Fialka. Rozhodčí: Pitner – Mašek, Procházka. Žluté karty: 27. Petržela, 30. Glouzar M. – 55. Ryška, 62. a 72. Slavíček, 76. Šoc. Červená karta: 72. Slavíček (D). Diváci: 56.
Nezamyslice: Glouzar A. – Spisar, Slamenec, Petržela, Bartoník – Donát, Hýžďal, Sedlák, Khýr – Glouzar M. (46. Svozil), Prokop. Trenér: Lukáš Mráček.
Výšovice: Nosek – Šoc, Rochla, Ryška, Kubíček – Blumenstein (19. Bako), Žondra (38. Slavíček), Václavík, Abeles – Fialka, Kratochvíl. Trenér: Michal Rochla.

Přebor OFS 2. třída
24.kolo: Skalka – Dobromilice 1:5 (0:3), Prokop Richard – 2x Abeles Ondřej, Šoc Rostislav, Fialka Petr, Sedlák Pavel (vl.), Vrahovice – Určice „B“ 3:0 (2:0), Šmíd Roman, Farný Pavel, Studený Jan, Držovice – Vícov 2:3 (2:1), Řehulka Martin, Zahradníček Petr – Humpolíček Tomáš, Šobr Martin, Vávra Vojtěch, Horní Štěpánov – Nezamyslice 5:1 (3:1), Abrahám David, Klimeš Libor, Němec Libor, Klimeš Libor, Fojt Jiří, Sígl Martin – Moravec Daniel, Brodek u Konice – Brodek u Pv 2:2 (0:2) PK: 4:2, Kolář David, Grepl Pavel – Zlámal Tomáš, Pávek David, Výšovice – Čechovice „B“ 3:0 (1:0), Křížek Filip, Krčmář Petr, Okleštěk Michal, Vrchoslavice – Tištín 6:1 (2:1), Dostál Martin, Hradil Tomáš, Liška Martin, Machálek Jan, Martinec Jakub, Konupka Lukáš – Návrat Rudolf