Příjemnou noc, dnes je pondělí 30.9.2024
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor

Třicáté kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY bylo zajímavé pouze pro nejspodnější patra tabulky, kam už prostějovské eskáčko naštěstí nějakou dobu nepatří. Do Vlašimi tak jel poněkud zúžený kádr, který ovšem rozhodně nehodlal házet ručník do ringu. Napověděly to už úvodní minuty a také nádherný gól Vošahlíka, který dokázal na krátkém úseku podstatně zrychlit a trefit přesně bližší šibenici domácí branky. I domácí si vypracovali pár šancí, ale brankáře Muchu překonat nedokázali. Vítězství nakonec mohlo být ještě výraznější.

Že nepřišli zápas pouze odchodit, prokázali hosté z Moravy už po pár minutách hry, kdy se Ševčík prokličkoval až k zakončení do téměř prázdné branky, kterou ovšem díky domácí teči netrefil. Na konci první desetiminutovky zahrávali domácí rohový kop, na nějž si naskočil Kadlec, a tečovaný míč musel Mucha vytěsnit nad břevno.
Na druhé straně šel příkladem kapitán Janíček, který střelou zaměstnal domácího gólmana. Po centru z voleje pálil i další stoper Schuster, jenže mimo branku. První Vošahlíkův pokus ještě směřoval do brankáře, pak ovšem prošel obranou po pravé straně a střelou z hranice malého vápna do bližšího „vinglu“ poslal eskáčko do vedení – 0:1!
Do poločasu stojí za zmínku ještě faul Američana Selemaniho na Machynka, za nějž sice dostal žlutou kartu, Machynek ovšem musel předčasně střídat a nahradil jej Pančochář.
Po změně stran ostřelování domácího brankáře Bačkovského pokračovalo. Naopak skvělá obrana domácím prakticky nic nedovolila. Svoje umění musel předvést proti Červakově střele po dvaceti minutách hry brankář Mucha. V poslední desetiminutovce to zkoušeli Lutonský nebo Koudelka, střely ovšem nebyly dostatečně přesné. Ještě v nastavení to zkoušel z přímého kopu Janíček, dopadl ovšem stejně jako oba jeho předchůdci.
Tři body z Vlašimi nakonec posunuly eskáčko na skvělou devátou příčku tabulky.

HLASY TRENÉRŮ
Erich BRABEC - FC Sellier & Bellot Vlašim
pozápasové hodnocení nebylo do uzávěrky k dispozici

Ladislav ONOFREJ
- asistent trenéra 1.SK Prostějov:
„Do zápasu jsme šli s předsevzetím, že sezónu chceme zakončit dobrým výkonem a potvrdit trend z posledních kol, která se nám slušně podařila. Myslím si, že zápas jsme zvládli celkem slušně a jedinou výtkou snad může být, že naše vítězství mohlo být ještě výraznější. Už v prvním poločase jsme měli několik dobrých šancí, a nakonec se nám podařilo kýžený gól vstřelit. Ve druhé půli už byla hra nahoru, dolů, soupeř otevřel hru, což vytvořilo nějaké příležitosti, které se ovšem nepodařilo zakončit. S vítězstvím jsme ale samozřejmě spokojeni, bylo znát i na hráčích, že z něj mají opravdovou radost. Skvrnou na utkání je vážnější zranění Luboše Machynka, který zřejmě bude mimo hru delší dobu.“

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA – 30. kolo
FC Sellier&Bellot Vlašim – 1.SK Prostějov 0:1 (0:1)
Branka: 28. Vošahlík
Rozhodčí: Vojkovský – Lakomý, Mojžíš. Žluté karty: 36. Selemani – 77. Zapletal, 90.(+3) Vošahlík. Diváci: 285.

Sestavy týmů:
FC Sellier&Bellot Vlašim: Bačkovský – Blecha, Dao, Červak (46. Fotr), Mil. Kadlec – Kučera, Mizerák, Plachý (67. Pavlík), Selemani (58. Janda) – Šabanov, J. Štochl. Trenér: Vasil Boev.
1.SK Prostějov: Mucha – Machynek (38. Pančochář), Schuster, Janíček, Zapletal – Lutonský (90. Slaninka), Pernackij, Fládr (70. Šteigl), Vošahlík, Koudelka – Ševčík. Trenér: Oldřich Machala.

30. kolo:
Varnsdorf - Znojmo 7:1 (3:1)
Branka: 14. Schön, 17. Ondráček, 21. Rudzan, 57. Heppner, 75. Kouřil (pen.), 82. Ondráček, 84. Ondráček (pen.) – 6. Kunca. Rozhodčí: Matějček – Dobrovolný, Váňa. ŽK: 61. Dordić, 81. Ondráček – 74. Cihlář. Diváci: 502.

Vítkovice - Pardubice 1:0 (0:0)
Branka: 65. Holiš. Rozhodčí: Adámková – Šimáček, Ratajová. Diváci: 1325.

Hradec Králové - Táborsko 1:0 (0:0)
Branky: 82. Šípek. Rozhodčí: Klíma – Paták, Hájek. ŽK: 78. Finěk, 90+2. Durdević – 43. Šandera, 51. Navrátil, 71. Berešík, 84. P. Pilík. Diváci: 707.

Chrudim - Žižkov 1:2 (1:2)
Branky: 45+2. Ujec – 18. Kubala, 22. Žežulka. Rozhodčí: Marek – Podaný, Myška. ŽK: 70. Dostálek, 90+3. Kesner – 51. Kubala, 61. Urbanec. Diváci: 830.

Třinec - České Budějovice 2:3 (0:2)
Branky: 82. Arroyo, 88. Gáč – 17. Řezáč, 27. Ledecký, 64. Martan. Rozhodčí: K. Hrubeš – Melichar, Hock. Diváci: 200.

Jihlava - Brno 1:6 (1:3)
Branky: 38. Šulc – 17. Růsek, 41. Zikl, 43. Přichystal, 52. Zikl, 72. Bartolomeu, 77. O. Vintr. Rozhodčí: Dorušák – Pelikán, Antoníček. Diváci: 851.

Sokolov - Ústí n/L 1:5 (0:2)
Branky: 48. Voleský – 1. Drame, 21. Matějka, 53. Strada, 59. Nágl (pen.), 71. Nágl. Rozhodčí: Jan Petřík – Tomáš Batík, Jan Dohnálek. ŽK: 30. Mejdr, 45+2. Hlavatý – 34. Brak (UNL). ČK: 51. Stropek (SOK). Diváci: 490.