Příjemnou noc, dnes je pondělí 30.9.2024
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor

FOTOGALERIE: Důležitý zápas v cestě za postupem měly uplynulou sobotu před sebou ve SMOOS I.B třídě Olomouckého KFS, skupině „A“ Klenovice na Hané. Ty přivítaly na svém hřišti nedaleké Otaslavice. Regionální derby nakonec zvládli lépe domácí hráči. V prvním poločase to místy vypadalo, že na hřišti je jen jedno mužstvo a papírový favorit také zaslouženě vedl. Ve druhém ale nováček srovnal hru a směle sahal po vyrovnání. To se díky chybám v kombinaci a absenci střelby z delších vzdáleností nekonalo a domácí tak s početnými fanoušky mohli slavit.

První šance zápasu přišla už ve 2. minutě, kdy Zapletal střílel z osy hřiště, ale ani on, ani dorážející Pytela neuspěli. Vzápětí na druhé straně mohl zahrozit Drmola, který dostal namazáno od domácího hráče, trestuhodně minul. Utkání mělo od začátku rychlost i náboj. V 6. minutě se dostal o dobré šance Dadák, domácí ale nevyužili toho, že brankáři vypadl míč. Dvě minuty na to už se ale fanoušci radovali. Pytela oslovil Drmolu míčem na druhou tyč a domácí sedmička doklepla do brány – 1:0. Následovaly šance obou aktérů u gólu, neuspěli však.
Ve 28. minutě pěknou střelou ze standardky minul Dreksler. Až do 32. minuty měli mnohem víc ze hry domácí. Nicméně tentokrát se dostaly do tlaku Otaslavice. Měly v rychlém sledu dvě šance. Hodně vidět byl při nich Merdita, ale štěstěna mu nebyla nakloněna. Těsně před přestávkou se v šanci ocitl i Borovský, ale místo zakončení se seznámil blíže s pažitem – uklouzl.
Druhý poločas zprvu neměl takové tempo. Mohl ho trochu zvýšit Rozehnal, ale při pokusu o únik byl faulován. Píšťalka zůstala němá, diváci naopak pořádně zahlučeli. Vzápětí ale dali domácí uklidňující gól – Pytela využil zmatků v obraně a střelou těsně nad zemí navýšil skóre. Od té chvíle se dojem ze hry výrazně změnil. Otaslavice se nehodlaly vzdát a bušily do obrany, co to šlo. Gerneš mohl v 53. minutě rychle snížit a zápas by se vyvíjel možná jinak. Jenže přestřelil.
V 68. minutě dopadl neslavně také Koudela. Hostím ubíhal čas raketovým tempem a ne a ne se dostat do gólové příležitosti. Standardky se jim příliš nedařily a když už se dočkaly Otaslavice střely, většinou mířil balon mimo tři tyče. Navíc v 84. minutě mohlo být hotovo – Pytela však brejk neproměnil. A když hosté nevyužili ani dvě nastavené minuty, museli se smířit s trpkou realitou: přestože na střely sehráli vyrovnané utkání, odjížděli zpět pod Obrovu nohu s nulou na kontě. A bez vstřelené branky.

HLASY TRENÉRŮ
Vladimír HORÁK – Klenovice na Hané:
„Nechtěli jsme, aby chodili do plných, takže jsme nechávali více prostoru na středu hřiště. Druhá polovina se nám nepovedla, tam jsme hráli špatně. Hru nám ovlivnilo i to, že musel střídat Dadák. Máme tak sice tři body, ale musím říct, že se štěstím. Lepší jsme kromě využívání šancí nebyli v ničem. Ve druhém poločase nás soupeř přehrával.“

Jiří HON - Sokol Otaslavice:
„Věděli jsme, že nás bude čekat hodně těžký soupeř, protože Klenovice známe už léta letoucí. Mají rychlé střely, rychlý přechod do útoku, hrozí i brejky. Dávají si dobré nakopávané balony za obranu a dokáží se uvolnit do prostoru, jsou rychlí. V prvním poločase ne že bychom nestačili, ale soupeř měl více fotbalového štěstí, dal gól na 1:0. V šatně jsme si o přestávce řekli, jak by to mělo vypadat. Přeskládali jsme trochu sestavu a chtěli srovnat. Myslím, že ve druhé půlce jsme byli lepší my. Sice jsme dostali gól z chyby, to se nedá nic dělat. Nám chybělo akorát to fotbalové štěstí, že z těch šancí, co jsme měli, jsme gól nedali. Projevilo se taky to, že nemáme hrotového hráče do zakončení.“

Klenovice na Hané – TJ Sokol Otaslavice 2:0 (1:0)
Branky: 11. Rozehnal, 50. Pytela. Rozhodčí: Pytláček – Hrbáček, Keluc. Žluté karty: 77. Prášil, 79. Dreksler, 88. César - 11. Drmola, 19. Hrazdíra. Diváků: 100
Sestava Klenovic: Pokorný – César, Cetkovský, Prášil, Spálovský – Dadák (21. Borovský), Dreksler – Zapletal (88. Drábek), Rozehnal, Popelka (63. Grepl) – Pytela. Trenér: Vladimír Horák
Sestava Otaslavic: Sika – Ruszó, Koudela, Vogl, Tkáč – Gerneš, Drmola, Hrazdira, Hon T. – Nejedlý, Merdita. Trenér: Jiří Hon

Smoos 1.B třída skupina „A“
21. kolo: Mostkovice – Újezdec 3:1 (1:1), Hanák Radek, Šlambor Martin, Bureš Jan – Stokláska Josef, Klenovice – Otaslavice 2:0 (1:0), Pytela Martin, Rozehnal Tomáš, Ústí „B“ - Tovačov 6:4 (3:2), 3x Šerý Daniel, 2x Žeravík David, Palacký Libor – 2x Pasz Daniel, Rous Tomáš, Martinka Jaromír, Pivín – Haná Pv 1:4 (0:1), Trajer David – Novák Jakub, Gábor Patrik, Hladký Martin, Cibulka Tomáš, Němčice n./H. - Kovalovice 4:2 (3:0), Horák Jan, Kolečkář Petr, Studený Adam, Frgál Jakub – 2x Krčmář Jakub, Želatovice – Jezernice 1:1 (1:1) PK: 4:3, Klimek Roman – Bosák Daniel, Troubky – Radslavice 4:4 (3:2) PK: 4:3, 3x Stokláska Lubomír, Koller Martin – 2x Strnad Filip, Matyášk Jakub, Šimeček Petr