Příjemnou noc, dnes je pátek 26.4.2024
svátek slaví Oto,
zítra Jaroslav

FOTOGALERIE I v tomto případě se dá hovořit o zápasu dvou rozdílných poločasů. Zatímco v tom prvním držel David s Goliášem výsledkově i herně krok a mohl se dokonce ujat vedení, v tom druhém už se fotbalový svět srovnal tak, jak má. Otvírací trefa Petržely a dvojnásobná pojistka Nekudy stanovily konečný výsledek. Prostějov veze z Břeclavi vítězství o třídu!

MSK Břeclav - 1.SK Prostějov 0:3 (0:0)

Branky: 53. Petržela, 60., 74. Nekuda
Rozhodčí: Slabý - Sedláček, Líkař. Žluté karty: 42. Netopilík, 66. Sycha, 66. Diviš, 73. Lysoněk (všichni B). Červená karta: 88. Dvořák (B). Diváci: 120.
rohové kopy 4:2, střely na branku 6:0, střely mimo 5:2, nepřímé kopy 3:2.

sestava MSK Břeclav:
Kunický - Sycha, Svoboda, Lysoněk, Košut - Diviš, Simandl, Dvořák (63. Motyčka), Netopilík (63. Radkovič) - Světlík (77. Wallisch), Presl. Trenér: Ivan Dvořák

sestava 1.SK Prostějov:
Kofroň - Hirsch, Sus, Rus, Pančochář - T. Machálek (73. M. Machálek), Fládr, Petržela (83. Langer), Sečkář - Nekuda (90. Přikryl), Kroupa. Trenér: František Jura

Jak se utkání vyvíjelo? Zpočátku nikterak valně. Teprve Fládrova střela na konci úvodní desetiminutovky ukázala cosi fotbalovosti na hostujících kopačkách. O chvíli později se těsně před gólmanem neprosadil po Sečkářově centru T. Machálek, Kunický včas zneškodnil i Kroupovu uličku Nekudovi. První půlhodinku uzavřela Pančochářova střela přesně do brankáře. V závěru poločasu stál balónu ze Sečkářovy kopačky, který na zadní tyči zpracoval Hirschův centr, v cestě do branky Kunický. Po standardní situaci hostí se do rychlého kontru vydala Břeclav a Diviš přehodil vybíhajícího Kofroně, míč ovšem mířil těsně vedle pravé tyče.

Po změně stran uzmul centr T. Machálka ve vzduchu Kunický, Nekudova hlavička se mezi tři tyče ale ještě nevešla. Když se na hranici vápna ocitl na chvilku sám v dobré pozici Petržela, vypálil na branku a Kunickému míč přepadl za záda do sítě - 0:1. A gólman zpytoval svědomí, snad bylo na vině podcenění situace, snad mokrý míč... O pár minut později našel ukázkovou kolmou přihrávkou Sečkář Nekudu, kterému situaci ulehčilo ještě podklouznutí brankáře, takže zkušený útočník „dovezl“ míč až do sítě - 0:2. Dvacet minut před koncem našel vpravo T. Machálek Kroupu, který přihrál pod sebe Fládrovi, jeho střelu ale našel Kunický v rukavicích. Přímý kop téhož hráče však Kunickému propadl za sebe a Nekuda kontroloval cestu míče do branky - 0:3. V závěrečné desetiminutovce nedoklouzali včas na centr Pančocháře Kroupa ani M. Machálek, Kroupu vychytal gólman a po individuální akci Hirsche vytáhl Kunický střelu Langera na roh. Závěr utkání už přinesl vzrušení jen díky extempore domácího kouče s hlavním sudím, které skončilo červenou kartou.

Pozápasové hodnocení trenérů

Michal ŠKRABKO -asistent trenéra MSK Břeclav:
„Myslím, že jsme na toto utkání byli poměrně dobře připravení, věděli jsme, že Prostějov má jako lídr tabulky v posledních zápasech skvělou formu, hlavně střeleckou. První poločas jsme odehráli velmi slušně, pohlídali si Kroupu a před přestávkou jsme mohli jít i do vedení. I do druhé půle jsme nenastoupili špatně, ale srazila nás chyba brankáře Kunického, která podle mého názoru utkání zlomila. Brankáře máme rovnocenné, první dva zápasy chytal Lešňovský, minulý se postavil do branky Kunický. Věřili jsme mu, první poločas zvládal dobře, boční centry sbíral s přehledem. Nemáme asi takové mužstvo, abychom byli schopni v dané situaci Prostějov převálcovat a zápas otočit. Náš problém je především v laciných brankách, pro nás klíčové zápasy teprve přijdou. Naštěstí soupeři okolo nás také ztrácejí, v záchranu věříme a věřit musíme.“

Roman POPELKA - asistent trenéra 1.SK Prostějov:
„Byli jsme si vědomi faktu, že nás čeká těžký zápas, navíc ve spojitosti s promáčeným terénem. To vše vyžadovalo zodpovědný přístup a vyrovnání se soupeři nasazením s následným přidáním fotbalové kvality. V prvním poločase se nám nepodařilo ani jedno. Z naší strany ospalý poločas mohla završit obdržená branka v jeho závěru. Do druhého poločasu jsme si vyříkali věci v kabině, hra se zvedla a za přispění domácího brankáře jsme vstřelili první branku. Od tohoto okamžiku jsme měli zápas pod kontrolou. S výsledkem jsme spokojeni, ne tak s výkonem v prvním poločase, v tomto směru máme do nastávajících zápasů s těžkými soupeři co zlepšovat. Po fotbalové stránce to bude jednodušší, nebude to o dobývání vozové hradby, ale zase budeme prověřeni ve hře dozadu. Nezaleží ani tak na tom, kdo tam bude hrát, spíše na tom, jakým způsobem budeme dozadu pracovat. “