Příjemnou noc, dnes je pátek 26.4.2024
svátek slaví Oto,
zítra Jaroslav

FOTOGALERIE Půlhodina pochybností a pak parádní představení pro víc než pět stovek vydatně povzbuzujících fanoušků. Jejich „Hoši, děkujem!“ znělo radostněji než jindy. Však také bylo za co. Ani u pěti branek nemuselo zůstat, další dvě byly z kategorie stojednaprocentních. Hattrick kanonýra Kroupy byl jen třešničkou na skvěle připraveném velikonočním dortu. Ten chutnal o to sladčeji o den později, kdy se zrodila další vítkovická ztráta ve Velkém Meziříčí. Eskáčko tak vede tabulku MSFL již o čtyři body!

První střelecký pokus patřil hostujícímu Němcovi, branku ovšem netrefil. Na druhé straně se po Zelenkově nepřímém kopu snažil zakončovat chumel hráčů před Balážikem, míč si ale zatím cestu za jeho záda nenašel. Z dalších náznaků šancí v úvodní půlhodině hry je třeba zmínit Zelenkovu střelu těsně nad břevno
a Pančochářovu pohotovou otočku z levé strany, která ovšem Balážika nepřekvapila. Pak už přišel další Zelenkův volný kop, který nejprve Rus vrátil do „ohně“, aby odražený míč rezolutně dohlavičkoval do sítě - 1:0. Bohužel se přitom vážně zranil a s otřesem mozku byl odnesen ze hřiště a později odvezen na vyšetření do nemocnice. To už ovšem Jurův výběr vedl o dvě branky. Ke standardní situaci se tentokrát postavil Fládr, přetažený centr poslal před branku Nekuda a tam stačilo Kroupovi pouze nastavit kopačku - 2:0. Rus ležící na nosítkách za brankovou čarou se bohužel v tu chvíli radovat nemohl. A bylo jasné, že nedohraje... Na hřiště se tak dostal Petržela a na post stopera se stáhnul, jako už několikrát v podzimní části, špílmachr Zelenka.
Poločasový stav sice velmi slibný, ale zároveň vysoce ošidný. Dvoubrankové vedení lze úspěšně zpochybnit kontaktní brankou a vyrovnání je na spadnutí. Odmítnout tento scénář mohl už po pěti minutách druhé půle Tomáš Machálek, když se řítil sám na gólmana, kterého obešel, ale tak dlouho si rovnal před střelou míč, až jej z prázdné branky vykopl vracející se Dekleva. Nevyjde to jednou, nevadí. Ostrou Fládrovu střelu vytáhl Balážik na roh, vzápětí Kroupa minul hlavou těsně spojnici tyče a břevna. O chvíli později však dostal přesnou přihrávku mezi dva obránce a podél gólmana vstřelil pojistkový gól - 3:0. Ale to ještě nebylo všechno. O deset minut později naservíroval míč zleva Pančochář Nekudovi, ten doslova ukličkoval brankáře a s přehledem zavěsil - 4:0. Dvacet minut před koncem se ocitl Kroupa po přihrávce Milana Machálka těsně před Balážikem, tentokrát jej ovšem neprostřelil. Za dalších deset minut jej ale na přední tyči našel Koudelka a prostějovský kapitán završil hattrick – 5:0! „Karel byl tam, kde měl být, dal gól na první tyči, dorážku, před brankářem vyhodnotil situaci, takže super. Všechny naše góly byly podle mého názoru povedené, pro diváka líbivé, atraktivní,“ komentoval po utkání trenér Jura.
Poslední minuty se už jen dohrávaly za potlesku slušně zaplněných tribun. Prostějov si tímto vítězstvím nejen notně vylepšil skóre, ale také nejméně odskočil Vítkovicím, které ani podruhé v jarní části nevyhrály, na čtyřbodový distanc. A to je snový start!

František JURA - 1.SK Prostějov:
„Výsledek je fantastický. První poločas jsme nakonec sice vyhráli, ale začátek byl hodně těžkopádný, kazili jsme jednoduché přihrávky. Soupeř hodně překvapil svojí pasivitou, jediný recept na to bylo hrát rychleji. Nakonec jsme dvě branky dali hlavně silou vůle, Aleš Rus se při skórování zranil, což je kaňka na utkání a nezbývá než doufat, že bude v pořádku. O poločase jsme hráče upozorňovali, že nic není hotové, ale naštěstí jsme ještě branky přidali. Tým bojoval, dřel, za vysoké vítězství jsme rádi.“

Marek SEDLÁK -FC Viktoria Otrokovice:
„Myslím, že výsledek hovoří za všechny komentáře. Před námi je teď utkání s Břeclaví, takže to právě skončené musíme hodit za hlavu a soustředit se na úspěšné zvládnutí domácího zápasu. U našich hráčů mě hlavně zklamalo pokrytí standardních situací, při nichž domácí prokázali svou sílu. Ze hry jsem v prvním poločase žádnou jejich převahu nezaznamenal. Za stavu 2:0 jsme se ještě pokusili s výsledkem něco udělat, otevřeli jsme hru, dostali třetí branku a bylo po zápase.“

1.SK Prostějov - FC Viktoria Otrokovice 5:0 (2:0)
Branky: 31. Rus, 35., 55., 81. Kroupa, 65. Nekuda
Rozhodčí: Vojkovský - Trigas, Galásek. Žluté karty: 45. Petržela - 31. Elšík, 51. Juráň, 59. Neubert. Diváci: 540
Statistiky: rohové kopy 3:1, střely na branku 8:2, střely mimo 7:1, nepřímé kopy 3:1.