Dobré odpoledne, dnes je pátek 21.1.2022
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

boxerkyZa necelý měsíc odstartuje extraliga družstev ČR v boxu mužů 2012-2013. Rozhodlo o tom losování soutěže, které rohovníky BC DTJ Prostějov posílá v úvodním dějství na sklonku září do Ústí nad Labem. „To bude pořádně žhavý začátek. Jak známo, právě ústecké vítězství 10:8 z posledního kola minulé extraligové sezony nám sporně zkontumovali na 0:18 a vinou toho jsme přišli o titul. Tuto křivdu budeme chtít soupeři pochopitelně vrátit i s úroky,“ prozradil Večerníku kapitán a asistent trenéra BC Petr Novotný.

Domácí premiéra Hanáky čeká 21. října proti společenství Děčín + Most. „Nejvyšší česká soutěž má letos pět účastníků, kromě nás, Děčína a Ústí ještě Ostravu a Plzeň. Místo loňských šesti zápasů tak každý tým odboxuje osm, což je pozitivní posun. Mohlo to však být ještě lepší, kdyby mezi účastníky nechali kvalitní Nitru. Já bych byl pro, jenže většina při hlasování rozhodla jinak,“ litoval Novotný.

Navzdory oslabení kádru (na odchodu jsou Pavel Šour, Ruslan Shakaldaev, možná i Michal Vodárek a Jakub Bambuch) půjdou Prostějované opět za ziskem medaile. „Větší prostor dostanou mladé talenty, ale vedle toho také jednáme o posilách z Polska a Maďarska. Nadále platí, že do každého utkání extraligy mohou zasáhnout dva cizinci v jednom mančaftu,“ sdělil Novotný.

Rovněž nad jeho dalším působením v barvách DTJ se vznáší otazník, neboť míří k mužské reprezentaci ČR coby člen trenérského štábu. O konkrétním postu se rozhodne právě dnes. „Ve hře jsou různé varianty, mohu být hlavním koučem nebo asistentem. Každopádně bych u nároďáku působit měl, protože ve čtvrtek 6. září s ním jedu na turnaj do Wiener Neustadtu,“ sdělil dáel Večerníku Novotný.

Dobrou zprávou je i to, že od 1. ledna 2013 povede společně s prvním trenérem DTJ Pavlem Dudou Sportovní centrum mládeže pro Jihomoravský kraj.  „U reprezentace i SCM je mým cílem oživení a celkové zkvalitnění práce, zavedení moderních trendů. Prostě vnést do našeho boxu svěží vítr, který je podle mě dost potřeba,“ připojil.

los extraligy družstev ČR v boxu mužů 2012/13

1. kolo: (29. a 30. září): SKP Sever Ústí nad Labem – BC DTJ Prostějov, Doprava Děčín + Baník Most – Chiméra Plzeň
2. kolo: (20. a 21. října): Prostějov – Děčín + Most, BC Ostrava – Ústí nad Labem
3. kolo: (3. a 4. listopadu): Plzeň – Prostějov, Děčín + Most – Ostrava
4. kolo: Ostrava – Plzeň, Ústí nad Labem – Děčín + Most
5. kolo: Prostějov – Ostrava, Plzeň – Ústí nad Labem
6. kolo: Prostějov – Ústí nad Labem, Plzeň – Děčín + Most
7. kolo: Děčín + Most – Prostějov, Ústí nad Labem – Ostrava
8. kolo: Prostějov – Plzeň, Ostrava – Děčín + Most
9. kolo: Plzeň – Ostrava, Děčín + Most – Ústí nad Labem
10. kolo: Ostrava – Prostějov, Ústí nad Labem – Plzeň

Od 4. kola budou termíny stanoveny až později.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...