Dobré poledne, dnes je pátek 21.1.2022
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

37 logo boxV pátek 29. listopadu odvolala mimořádná valná hromada Dělnické tělovýchovné jednoty (DTJ) Prostějov z nejužšího vedení trojici Tesař, Menyház, Gottfried a do svého čela si zvolila někdejšího úspěšného boxera Petra Novotného.

S tímto verdiktem se ale nehodlá smířit odvolaný starosta Vojtěch Tesař, jenž se hodlá bránit u soudu.
„Teprve se dozvíme, jaká je pravda. Mimořádná valná hromada nemá kompetence volit vedení a podávám žalobu. Soud se již zabývá žalobou kvůli přijetí členů proti stanovám a usnesením a mimo to státní zástupce již půl roku řeší trestní oznámení na vážné nedostatky v hospodaření DTJ,“ informoval Večerník aktuálně sesazený starosta.
Podle něj se tak i odvolání starého vedení a zvolení nového uskutečnilo proti stanovám, valnou hromadu totiž může svolat pouze on a čas na to měl do konce tohoto kalendářního roku.
A se svoláním otálel kvůli tomu, že nejsou vyřešeny spory.Nově zvolený starosta DTJ Prostějov Petr Novotný nechtěl situaci zatím příliš komentovat, mrzí ho však, že se Tesař rozhodl vše řešit navenek místo smírčího řízení uvnitř DTJ. „Správní výbor nebyl usnášeníschopný a on jako starosta odmítal svolat řádnou valnou hromadu, ačkoliv je to jeho povinnost. Je ale zbytečné dohadovat se takto veřejně, neprospívá to DTJ. Ať tedy rozhodne soud, kde leží pravda,“ zmínil k tomu současný starosta DTJ Prostějov a trenér úspěšného extraligového výběru Petr Novotný.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...