Dobré dopoledne, dnes je pátek 21.1.2022
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

49 box_01Po loňském velkolepém představení a hned pěti mistrovských titulech nastala pro boxerský oddíl BC DTJ Prostějov doba stříbrná. Medailové naděje Hamo Aperjan s Robertem Bilíkem se vinou zdravotních trablů šampionátů vůbec nezúčastnili, Miroslav Šerban, Vladimír Lengál, Tomáš Vaněček, Dominik Bezvoda a Dominik Musil prohráli ve finále, Jan Mužík v semifinále. Výsledkem tak bylo pět stříbrných a jedna bronzová medaile.

„Jsme trochu zklamaní. Kluci do toho dali všechno, ale nestačilo to, každý den není posvícení. První šampionát bez helem byl pěkný, koukatelný, vyskytlo se pouze jedno zranění, jinak maximálně oděrky,“ hodnotil vystoupení i celkově akci trenér prostějovských boxerů Petr Novotný.
Nejvíce ho překvapil Tomáš Vaněček, jenž se z pozice prvního náhradníka propracoval až do boje o zlato, zklamáním pro něj naopak bylo rozhodování sudích. „Konalo se to v Čechách a nejvíce titulů získaly týmy
z Čech. Například Lengál měl finále s Klimentem vyhrát, v Prostějově by rovněž Šerban zdolal Chládka, přes Kocveldu protlačili Jičíňáka Pavliše,“ konstatoval zklamaným tónem Novotný.
S nepříjemnou situací se musel vyrovnat ještě před samotným začátkem celé třídenní akce, poblíž pohádkového lesa Řáholce se totiž musel obejít bez obhájce titulu a žhavého kandidáta na zlato Hamo Aperjana i účastníka letošního mistrovství světa Roberta Bilíka.
„Hamo si těsně před republikou bolestivě poranil ruku, bohužel to vyšlo tak blbě. A Robert dostal chřipku, byl to přitom také kandidát na titul,“ mrzelo bývalého mnohonásobného šampiona, jenž naopak ocenil pomoc města Prostějov a Olomouckého kraje, kteří se finančně podílejí na chodu oddílu.
Nyní nastalo boxerům krátké volno, po Novém roce se totiž uskuteční soustředění zaměřené na nabrání fyzické kondice. A v únoru bude dalším kolem pokračovat domácí extraliga, Prostějov zajíždí do slovenské Dubnice.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...