Dobré poledne, dnes je pátek 21.1.2022
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

box ilustracni22_soloHned v úvodním kole  se s boxerským mistrovstvím světa v kazašském Almaty rozloučil jediný zástupce BC DTJ Prostějov Robert Bilík. Letní posila z Ostravy nestačila na Litevce Eimantase Stanionise a porážka 0:3 na body pro ni znamená konec.

Dvaadvacetiletý Čech svedl s o tři roky mladším soupeřem celkem vyrovnaný duel a při světové premiéře bez ochranných helem srdnatě vzdoroval. „Prý nedodržel taktické pokyny týkající se vzdálenosti a nohou. První a třetí kolo ale bylo vyrovnané. Hlavně aby se vrátil v pořádku, svět nám bohužel utekl,“ hodnotil vystoupení svého svěřence prostějovský kouč Petr Novotný.

Všichni tři bodoví rozhodčí se v souboji hmotnostní kategorie do devětašedesáti kilogramů těsně přiklonili na stranu Litevce a Bilík tak dopadl stejně jako druhý český reprezentant Zdeněk Chládek. Alžířan Kheira Sidi Yakoub rozhodl v poměru 26:30, Kolumbijec Armando Carbonell rozdělil body 27:29 a Řek Evangelos Bougioukas 27:30.

A v čem je takový rozdíl mezi tuzemskými a těmi špičkovými boxery? V koncepční práci. „Mají sportovní třídy, programy pokračují i na středních a vysokých školách, navíc jsou zaštítění armádou nebo policií. Tady to tak dříve díky střediskům výkonnostního sportu také bylo a boxeři byli zajištěni, teď to bohužel neplatí a je to o nadšencích, kteří u toho zůstanou,“ posteskl si Novotný a připomněl, že si v zahraničí mohou dovolit investovat i do odborníků na výživu, kondici či video. I proto si cení současné podpory prostějovského klubu ze strany prostějovské radnice Olomouckého kraje.

Další problém vidí bývalý úspěšný boxer v tom, že se v České republice dlouho nepořádal žádný významný šampionát. „Nejsme vidět ani slyšet. V roce 2007 mělo být v Praze mistrovství světa, ale nakonec se uskutečnilo v Chicagu. To byla velká chyba,“ je přesvědčen Novotný.

Radost mu tak udělaly alespoň zahraniční akvizice. Norbert Kalucza zdolal na úvod ve váze do dvaapadesáti kilogramů Justina Grassu ze Středoafrické republiky a vyřadil ho až Oteng Oteng z Botswany, jeho maďarský kolega István Bernáth si poradil technickým k.o. ve třetím kole s Černohorcem Alenem Beganovicem a další zápas ho čeká v úterý odpoledne tamějšího času. Na řadě bude domácí Ivan Dychko, nasazená dvojka turnaje.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...