Příjemnou noc, dnes je pátek 27.5.2022
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

O půl roku později, než bylo původně v plánu, proběhlo mistrovství republiky kadetů a kadetek v boxu 2020. Koronavirus jej odložil z března až na konec září, tedy do termínu krátce předtím, než vláda ČR zpřísnila opatření proti covid-19 do současné podoby. Proto se šampionát mohl v Třeboni ještě uskutečnit a oddílu BC DTJ Prostějov přinesl dvojnásobnou medailovou radost. 

Zlato na Mistrovství České republiky kadetů a kadetek v boxu 2020 vybojovala členka BC DTJ Prostějov Barbora Mahrová ve váhové kategorii dívek do 50 kilogramů, kde přesvědčivě opanovala finálový duel proti Danielové z Havířova.

„Bára měla ve své váze jedinou soupeřku, takže šla rovnou do finále. A zvládla jej výborně, o jejím vítězství i zisku mistrovského titulu nebylo pochyb,“ ocenil hlavní trenér mládeže BC DTJ Martin Klíč.
Na stříbro dosáhl v početnější konkurenci chlapců do 57 kilogramů Filip Jílek. Bez problémů prošel přes čtvrtfinále i semifinále až do rozhodujícího duelu o celkový primát, leč v něm podlehl těsně 1:2 na body havířovskému Horvátovi. „Filip měl jednoznačně vyhrát, bohužel rozhodčí ho obrali o titul. Což mrzí, ale nedá se nic dělat, každopádně Fildovi patří pochvala za kvalitní výkony na celém mistrovství,“ zhodnotil Klíč.
Prostějovští rohovníci Vladimír Skalský a Markus Šándor vycestovali s výběrem Jihomoravské oblasti k přátelskému utkání do Polska proti tamnímu SKB Energa Czarni Slupsk. Hosté uspěli 8:4 a k cenné výhře přispěli výhrami ve svých zápasech oba borci détéjéčka. „Vláďa i Markus na sobě poctivě pracují, v Polsku ukázali dobrou výkonnost a formu. Tahle mezinárodní vítězství jsou pro ně povzbuzením i motivací do další tréninkové dřiny,“ podotkl Martin Klíč. 

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...