Příjemnou noc, dnes je pátek 27.5.2022
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 První ostrou zápasovou prověrku podstoupila boxerská reprezentace dívek České republiky, kterou od letoška vede prostějovský trenér Martin Klíč. Šlo o mezinárodní turnaj v polských Gliwicích, kde se na nejvyšší stupínek dokázaly prosadit dvě zástupkyně Olomouckého kraje včetně jedné Prostějovanky.


„Byla to áčková akce AIBA a současně premiérový test výkonnosti našich děvčat věkových kategorií juniorek, kadetek i školní mládeže na mezinárodní scéně. Výprava nároďáku ČR čítala dohromady deset holek, z nichž šest bojovalo v rámci samotného turnaje určeného juniorkám a kadetkám, zatímco pro čtyři mladší jsme domluvili přípravné zápasy proti věkově starším soupeřkám vyřazeným v úvodním kole,“ informoval Večerník reprezentační kouč Martin Klíč.
„Všechny naše dívky školní mládeže své přáteláky vyhrály, taky ostatní holky si vedly skvěle. I když kadetku Natálii Dudovou z Kroměříže poškodili rozhodčí, kteří pak byli za nesprávně určené vítězství domácí Polky potrestáni zákazem činnosti. Mezi juniorkami dokázaly Klaudie Tóthová z Olomouce a Kristýna Václavíková z SK Prostějov celkově vyhrát, což byl v dané konkurenci velký úspěch. Příznivý dojem zanechaly i Veronika Gajdová z Prahy, Veronika Zajícová z Krnova a Karolína Paterová z Opavy, dohromady jsme se domů vraceli se dvěma zlatými plus dvěma stříbrnými medailemi,“ popsal Klíč.
Na rozdíl od jiných se český národní výběr nelekl koronavirové hrozby. „Místo původně přihlášených 170 účastnic dorazila do Gliwic kvůli nejistotě v souvislosti s covid-19 pouze stovka, nepřijely například vyslankyně USA nebo Ruska, které tam normálně startují. My jsme s našimi výkony i výsledky spokojení a uvidíme, jestli budeme moct bez problémů absolvovat další naplánované akce. To znamená druhý turnaj v Polsku a především Mistrovství Evropy juniorek v Černé Hoře, kam směřují Tóthová, Václavíková, Gajdová i Paterová,“ doplnil Klíč.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...