Dobré ráno, dnes je sobota 2.7.2022
svátek slaví Patricie,
zítra Radomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Rohovnický oddíl BC DTJ Prostějov je v posledních letech vyhlášený svou velkou snahou o co nejlepší výchovu mládeže. A jeden z vlastních klubových odchovanců se nyní už prosadil v tuzemském měřítku i mezi dospělými, když Pavel Ján obsadil druhé místo na mistrovství České republiky mužů 2018 v Děčíně.

Teprve devatenáctiletý borec boxoval na severu Čech ve váhové kategorii do 91 kilogramů, a aby se dostal do titulové bitvy, musel vyhrát dva zápasy. Nejprve ve čtvrtfinále jasně vybodoval Ondřeje Mistríka z Prahy, následně v semifinále vyřadil také na body brněnského Rostislava Zicha.
Ve finálovém duelu pak svedl srdnatý boj s Jiřím Havlem, dalším zástupcem české metropole. Navzdory velmi kvalitnímu výkonu Jána rozhodli sudí o jeho těsné bodové porážce 1:2, čímž bral v konečném účtování stříbrnou medaili. Skvělý úspěch, který však mohl být podle mínění hlavního trenéra i šéfa DTJ Prostějov v jedné osobně Petra Novotného ještě větší.
„Pavel si vedl na republice fantasticky. Spolehlivě zvládl první dvě utkání a ve finále byl dvě kola ze tří viditelně lepší. Rozhodčí však měli jiný názor, vítězství dali Pražákovi. Což je škoda, protože Pavel si zlato zasloužil. Ale on sám za sebe může být naprosto spokojený, protože v Děčíně předvedl výborné výkony a ukázal, jak dobře se v Prostějově box naučil. Navíc má perspektivu. Když bude dál poctivě trénovat, může se samozřejmě ještě zlepšovat,“ řekl Novotný na konto Jána, který má zkušenosti z oblastní soutěže i z několika střetnutí extraligy mužských družstev.Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...