Dobré poledne, dnes je pátek 21.1.2022
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

box ilustracni22_soloDo prvního mistrovského duelu prostějovských boxerů před vlastním publikem chybí už jen pět dnů. V sobotní večer se tradiční dějiště vystoupení extraligových borců BC DTJ, kterým je sokolovna na Skálově náměstí, opět zaplní takřka do posledního místečka, aby nažhavení fanoušci shlédli souboj druhého kola Extraligy ČR.

„Společný tým České Kamenice a Mostu kvalitativně řadím hned za Ostravu. Došlo sice k přesunu z Děčína, kde se nějak nepohodli, ale pořád mají k dispozici dobrý kádr s potenciálem na boj o zlato. Doma je porazit bude velice těžké, rozhodně mnohem náročnější než v minulé sezoně. Jejich stabilní kádr se totiž oproti loňsku skoro nezměnil, zatímco my bez čtyř borců, kteří v létě odešli, procházíme omlazením,“ vyložil hlavní trenér BC DTJ Prostějov Pavel Duda.

Sobotní protivníci mají za sebou úspěšný extraligový start, když Hanáci zvítězili v Ústí nad Labem 10:6 a Severočeši porazili Plzeň 12:4. Nastoupili přitom v sestavě (od nejnižší váhové kategorie): Daniel Freiherr, Patrik Velký, Milan Gaži, Mário Zábojník, Jan Klikar, Stanislav Stárek, Martin Horák a Vladimír Průša. „Z tohoto složení však nelze tak úplně vycházet, protože u nás podle mě nastoupí se dvěma cizinci. A marně si lámu hlavu, do kterých vah je nasadí a jak tedy sestavu poskládají,“ přemítal Duda.

Tudíž i skladba vlastního týmu bude nesmírně důležitá. „Půjde o taktické šachy. Narazí na sebe dva plus mínus podobně silné mančafty a dost může rozhodnout, jak se komu podaří na toho druhého vyzrát. Rozhodně nemíním předem prozrazovat, koho a do jaké váhy přesně pošleme.  Záležet bude na zdravotním stavu, momentální formě a zmíněných taktických záměrech. Případná výhra jakýmkoliv poměrem by měla velkou cenu, možná bych nepohrdl ani remízou. Samozřejmě záleží na průběhu zápasu,“ odtušil Duda.

Zatímco v minulých letech bylo tradičním termínem duelů BC v domácím prostředí nedělní dopoledne, od nové sezony padla volba na sobotní podvečery. „Fanoušci na prostějovský box vždycky chodili a povzbuzovali nás. Věřím, že zůstanou věrní a třeba jich v nově zvolenou dobu bude chodit ještě víc. Vstupné jsme ponechali ve stejné výši jako dosud, všechny příznivce srdečně zveme do hlediště,“ zdůraznil kouč hanáckých bijců.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...