Příjemnou noc, dnes je středa 19.1.2022
svátek slaví Doubravka,
zítra Ilona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

26 matzenauer_bkOd konce roku se v zákulisí prostějovského basketbalu spekulovalo o možném odchodu Milana Matzenauera z postu předseda správní rady BK Prostějov. Tato informace se potvrdila v těchto dnech. Internetovému serveru www.vecernikpv.cz ji prozradil sám Milan Matzenauer! Faktický šéf klubu sice ve své funkci končí, přesto se bude snažit Orlům pomoci z pozice jednatele...

„Odcházím do důchodu a tím se také omezuje možnost k obchodním jednáním, které jsou z pohledu zabezpečení klubu klíčové. Je čas, aby do pozice předsedy Správní rady přišel nový člověk,“ svěřil se Večerníku Milan Matzenauer, který byl šéfem Prostějova sedm let. „Chci však pomáhat jako jednatel. Budu se snažit, aby některé obchodní vazby zůstaly zachovány. Nebude to ale na plný úvazek,“ dodal.

Odcházející předseda správní rady uznal, že dalším důvodem je relativně malý zájem veřejnosti o basketbal. V posledních sezonách byl v Městské hale Sportcentra DDM opravdu patrný úbytek fanoušků. „Je to moje osobní zklamání. Nebyl jsem schopen přitáhnout lidi do haly a to mě mrzí,“ připustil zklamání Matzenauer.

Nástupce do funkce prvního muže prostějovského basketbalu se hledá. Některá jednání již proběhla, definitivní rozhodnutí zatím nepadlo. „Určitou představu mám. Během týdne, maximálně dvou, bude jasno,“ předpokládá končící šéf Orlů.

Podle Matzenauera bude rozpočet pro příští sezonu zkrácený zhruba na polovinu. V zákulisí se hovoří zhruba o částce kolem deseti milionů korun. Přes odchod některých opor ale současný kádr má svoji kvalitu a může i nadále patřit do horní poloviny tabulky.

„Zodpovědnost na palubovce přejde na jiné hráče. To nemusí být špatné. Může to urychlit jejich výkonnostní růst. Umím si představit, že mužstvo postoupí do semifinále a bude bojovat o medaile,“ myslí si Matzenauer. Dnes již bývalý šéf prostějovských Orlů...


Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...