Dobré ráno, dnes je neděle 3.7.2022
svátek slaví Radomír,
zítra Prokop
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Také v nové sezóně bude největším favoritem na vítězství Nymburk. Ale není zřejmé, jak se vyrovná s celou řadou změn ve svém kádru, který opustilo několik výrazných opor. Citelný je odchod Jaromíra Bohačíka do Francie a Martina Peterky do Německa. Týmu bude chybět i bývalý kapitán Pavel Pumprla, s nímž klub ukončil smlouvu.

„Změn je opravdu docela hodně. Přišla řada nových hráčů se zajímavým potenciálem. Naše cíle se nemění. Doma chceme vyhrát obě nejdůležitější soutěže. Kádr má sílu, aby to dokázal,“ říká před rozsáhlou obměnu sestavy nymburský kouč Oren Amiel.
V průběžném posilování pokračovaly Svitavy, které získaly také Marka Sehnala s Adamem Gogou. Kromě toho přišel z Opavy Rostislav Dragoun a Václav Bujnoch. Tým naopak opustil pivot Šimon Puršl. Tuři i tak budou atakovat medailové příčky.
Zajímavé bude sledovat také basketbalisty Brna. Po změně majitele klub začal výrazně posilovat a předpokládá se, že bude v tabulce stoupat minimálně do její horní poloviny.
Na přední místa tradičně myslí Pardubice, čerstvě posílené o bývalého hráče BK Olomoucko Thomase Dunanse, nebo Opava. O první šestku chce bojovat Děčín i Ústí nad Labem, ambice mají rovněž hráči USK Praha a místo v první polovině tabulky chce pro sebe získat také Olomoucko.
„Informace z táborů soupeřů jsou zatím kusé. Každý pochopitelně sleduje změny v sestavách, basketbal ale není o jménech. Záleží vždy na tom, jak si tým sedne. Uvidíme, jak budou síly rozloženy, kdo se rychle dostane do herní pohody a dobré formy. Chytřejší budeme po první polovině základní části,“ odhaduje sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek. „Předpokládám ale, že liga bude hodně soubojová a vyrovnaná. V každém zápase půjde o hodně,“ dodává Pekárek.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...