Dobrý podvečer, dnes je úterý 7.12.2021
svátek slaví Ambrož a Benjamín,
zítra Květoslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ještě před hlasováním Asociace ligových klubů měl sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek (na snímku) jasno o osudu rozehraného soutěžního ročníku. Od prvních debat se zasazoval o ukončení ročníku Kooperativa NBL s vědomím, že ve složité situaci v celé společnosti musí jít sportovní zájmy stranou.

„Těch názorů bylo několik. Ale jediným logickým řešením bylo definitivní ukončení ligy. Prioritou musí být zdraví. V tuto chvíli opravdu není důležité, jestli tým skončí v tabulce třetí, nebo pátý,“ prohlásil sportovní manažer BK Olomoucko, podle něhož se na rozhodnutí shodla drtivá většina klubů.
Českým hegemonem posledních let je klub z Nymburka, který také v probíhající sezóně nejvyšší soutěži dominoval. Týmy z Kooperativy NBL se shodly na tom, že právě tento klub by měl v příští sezóně reprezentovat Českou republiku v Lize mistrů. „Ani v této otázce nebyl problém. Nymburk je u nás nejlepší, to je realita,“ poznamenal Pekárek.
Zatím není rozhodnuto, zda dosavadní výsledky budou anulovány, nebo bude platit pořadí po posledním odehraném utkání. Otevřená zůstává také otázka případného sestupujícího, nebo účastníků baráže. „To jsou věci, které musí rozhodnout výkonný výbor České basketbalové federace. Osobně si myslím, že se vše bude řešit v průběhu týdnů. Variant je několik, je třeba počkat,“ uvedl sportovní manažer BK Olomoucko.
Obhájce třetího místa z minulé sezóny mířil opět do play-off a věřil, že se může opět poprat o umístnění na stupních vítězů. „Každý, kdo dělá sport, chce hrát zápasy. Rozdávat radost fanouškům, zápolit se soupeřem o úspěch. Teď je ale taková situace, že musíme řešit úplně jiné věci. Věříme, že vše dobře dopadne a na začátku příští sezóny se všichni uvidíme v naší hale,“ pozdravil za klub příznivce Pekárek. 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...