Dobré poledne, dnes je pátek 21.1.2022
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Především v teoretické rovině řeší sportovní kluby budoucnost a příští sezónu. Důvodem je nejistota. Nikdo zatím nedokáže odpovědět, kdy se podaří současná pandemie zastavit. Platí to pochopitelně také pro nejvyšší basketbalovou soutěže a klub BK Olomoucko.

„Pro všechny je to náročná zkouška. Jsme v situaci, kterou neznáme. Nikoho by nenapadlo, že se něco takového může stát. Stalo se. Musíme se s tím nějak vypořádat. Život půjde dál a věříme, že i sport se zase rozběhne,“ doufá Predrag Benáček, kouč týmu, který sídlí v Prostějově a reprezentuje celý kraj.
Už v průběhu nadstavbové části obvykle kluby pracovaly na kádrech pro další soutěžní ročník. Jednaly o posilách, nových smlouvách pro hráče aktuální sestavy, sledovaly především zahraniční basketbalisty a uvažovaly, zda s nimi prodlouží kontrakty. Nic z toho tentokrát neplatí.
„U Američanů, kteří přišli v průběhu sezóny, už tuto možnost mít nebudeme. Odcestovali domů, klub jim zajistil letenky. Dohoda s nimi byla snadná, všichni momentální situaci pochopili,“ poznamenal sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek.
Vedení bude komunikovat především s českými hráči, kteří tvořili základní osu poslední sestavy. Cílem je udržet co největší počet hráčů z kádru. Někteří mají platnou smlouvu i pro příští ročník, s dalšími se bude jednat o podmínkách případných nových kontraktů. U zahraničních basketbalistů je však situace odlišná. V nejisté době je vše složitější, což uznávají i další kluby Kooperativa NBL. „Máme vyhlédnuté i případné posily, bohužel jednání se ale zastavila. Souvisí to i s případnou naší účastí v pohárové Evropě, do které jsme chtěli,“ připouští potíže například ředitel BK Opava Kamil Vajda.
Jednotlivé týmy také sčítají ekonomické ztráty a uvědomují si, že situace není příznivá. „Situace je stále relativně čerstvá, nicméně ekonomické dopady budou pochopitelně veliké. V klubu samozřejmě připravujeme krizové scénáře a rozpočty a jednáme, jak dál,“ nechal se slyšet například generální manažer Pardubic Martin Marek.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...