Dobré dopoledne, dnes je pátek 21.1.2022
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Mužská nejvyšší basketbalová soutěž Kooperativa NBL zatím zůstává přerušena a její vedení bude ve středu 18. března jednat o dalším osudu probíhající sezóny 2019/2020. Obecně se však předpokládá, že bude ukončena podobně jako Renomia Ženská basketbalová liga, kterou Česká basketbalová federace ukončila a mistrem vyhlásila celek ZVVZ USK Praha. Ten totiž bez porážky ovládl základní část soutěže. „Vše se projedná se zástupci klubů,“ uvedl Zdeněk Ringsmuth, šéf soutěže.

Jednotlivé kluby většinou netrénují a čekají na rozhodnutí. Probírají se různé scénáře. „Hala je zavřená, tréninky jsou zrušené. Myslím si, že se soutěž nedohraje a sezóna bude předčasně ukončena,“ prohlásil sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek.
V podobném duchu hovoří také trenéři a manažeři dalších ligových klubů. „Neumím si představit, že začneme hrát za měsíc, jak se vše dohraje,“ říká hradecký kouč Lubomír Peterka. „Pokud se opravdu bude řešit to, že se nedohraje, tak pak se také musí vyřešit, kdo bude NBL hrát i v příští sezóně. Řešení je několik, při všech bude někdo nespokojený,“ míní Peterka.
Také v Děčíně čekají na klíčové jednání České basketbalové federace a Asociace ligových klubů. „Pak budeme dělat nějaké kroky. Opíráme se o fakta, liga je teď přerušená,“ pronesl Jakub Důra, sportovní manažer děčínských basketbalistů. Manažer ústeckých basketbalistů Tomáš Hrubý si myslí, že se hrát nebude. „Kluci se basketbalově udržují, ale nedovedu si představit, že za měsíc budou ve stejné kondici jako teď. Propadám skepsi, že se liga zruší,“ přiznává Hrubý, podle něhož by byl problém i s nasazením zahraničních posil. „Třeba Američané se můžou vrátit i po limitu, ale půjdou do karantény,“ připomenul.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...