Dobré odpoledne, dnes je pátek 21.1.2022
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Stále existují okamžiky, kdy basketbalisté BK Olomoucko rozeberou obranu soupeře přesně provedenou kombinací a k zakončení se dostane naprosto volný hráč. Po několika změnách v sestavě ale také často přichází střely po individuálních akcích, které při dobré defenzivě protivníků mají menší šanci na úspěch. Důvod je evidentní – výrazně obměněný kádr potřebuje prostor, aby si nově příchozí basketbalisté zvykli na nové spoluhráče.

„Díky všem změnám jsme se v čase vrátili téměř na začátek přípravy, někdy do srpna loňského roku… Tehdy ale byl prostor na zapracování nováčků do týmu. Na všechno byl čas, který teď nemáme,“ uvědomuje si trenér BK Olomoucko Predrag Benáček.
Z kádru postupně vypadl Javonte Douglas, Malik Morgan a Radovan Kouřil. Vesměs šlo o hráče základní rotace. Zkouška Trevante Drye nevyšla, L. R. Rose a Duke Shelton vedení klubu už zaujali. Ligovou kvalitu mají, zatím ovšem s týmem hledají společnou řeč, což platí také o poslední posile. Kijuan Jakeem Arrington má velkou chuť ukázat své přednosti, na obou polovinách hřiště někdy volí méně výhodné varianty.
„Je to vlastně logické. Tým musí dostat prostor, aby se sehrál. K tomu slouží přestávka mezi mistrovskými ročníky a přípravné zápasy. To jsou věci, které se prostě nedají přeskočit,“ připomíná Benáček.
Pro mužstvo tak budou mít podobný charakter zápasy v nadstavbové části Kooperativa NBL. Olomoucko je ve složité situaci, protože ve zbývajících duelech skupiny A1 potřebuje současně vyhrávat, aby si zajistilo co nejvýhodnější pozici před vyřazovací částí. „Je to pro všechny hodně náročné. Uděláme maximum, abychom do play-off šli v co nejlepší formě,“ říká kouč týmu.

 

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...