Dobré poledne, dnes je pátek 21.1.2022
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Turbulentní období v basketbalovém BK Olomoucko ani v únoru neskončilo. V ligovém zápase proti USK Praha se zranil Malik Morgan a sezóna pro něj skončila. Vedení klubu na situaci rychle reaguje. Na měsíční zkoušku přišli hned dva Američané. Do sestavy přibyl Duke Shelton a L. J. Rose.

„Chtěli jsme doplnit sestavu bez ohledu na to, co se stalo v Praze. Malikovo zranění je nešťastné. Rozehrál se do skvělé formy, dařilo se mu. Bohužel nevydrželo jeho levé koleno a v probíhajícím ročníku určitě nenastoupí. Už je i po chirurgickém zákroku,“ uvedl sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek.
Těžce zkoušenou sestavu posílí pod košem Shelton, 208 centimetrů vysoký pivot, který naposledy hrál v prvním týmu druhé nejvyšší izraelské soutěže a v minulém ročníku na sebe výrazně upozornil v Lučenci. S průměry 15,7 bodu na zápas a 10,5 doskoku na utkání se stal nejužitečnějším hráčem slovenské ligy. „Je to bezesporu kvalitní hráč, který nemá za sebou nějakou herní pauzu a je připravený okamžitě nastoupit do soutěže. Své přednosti ukázal v minulé i probíhající sezóně. Místo jednoho MVP máme v sestavě jiného. Věřím, že pro nás bude Duke přínosem,“ doufá Pekárek.
Klidem a zkušeností by měl pomoci Rose. Rodák z Houstonu už toho absolvoval docela hodně. Byl několikrát na zkouškách v týmech NBA, pravidelně hrál americkou G League. Působil i v Německu, naposledy hrál ve finském Pyrinto Tampere. „Díky svým zkušenostem výborně čte hru. Na rozehrávce umí spoluhráče usměrnit, je to týmový hráč, který se za každou cenu nepouští do zakončení. Spíše si připisuje asistence a platný je i pod oběma koši,“ přibližuje novou posilu manažer BK Olomoucko. Rose měl ve Finsku průměry 7,3 bodu, 5,5 asistence a 5,1 doskoku na zápas.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...