Dobrý večer, dnes je čtvrtek 28.3.2024
svátek slaví Soňa,
zítra Taťána

Hodně vyrovnané bylo středeční střetnutí basketbalistů BK Olomoucko v Praze Na Folimance, kde celek USK toužil prodloužit sérii tří ligových výher v řadě. Hanáci to nedovolili a po výsledku 91:86 získali druhou výhru ve skupině A1 Kooperativy NBL.

Vysokoškoláci zpočátku ukazovali, že jsou v posledních týdnech ve velké pohodě a získali drobný náskok. Za hosty poprvé vyrovnal na konci 3. minuty Palyza, o dvě minuty později pak Josipovič zařídil poprvé Olomoucku vedení. Od té chvíle hráči USK pouze dotahovali. Hanáci navíc zlepšili obranu a několikrát pod vlastním košem vzali soupeři míč. Díky tomu, že zůstali v útoku produktivní, vedli po deseti minutách 28:20.
Hosté se dokázali prosadit také v úvodu druhé periody a pomohly k tomu také čtyři útočné doskoky Norwy v rychlém sledu. Ve 14. minutě to bylo po trojce Palyzy dokonce 37:25, pro kapitána Olomoucka to byl v tu chvíli sedmnáctý bod. Přesto se Hanáci dostali do těžké situace. V 19. minutě musel kvůli zranění odstoupit Morgan a Pražané se přiblížili na pět bodů - 42:37. Do pauzy ale přidali pouze dva body a hostující celek vedl 48:39.
Ještě začátek druhého poločasu byl z hanáckého pohledu v pořádku. Ve 23. minutě tým USK prohrával 44:59, pak ale ožil a vrátil se do zápasu šňůrou deseti bodů. Náskok Olomoucka se stále tenčil, v několika případech obrana nestačila zachytit rychlý přechod vysokoškoláků a trest přišel v poslední sekundě periody. Z dálky se trefil Ondřej Sehnal a otočil výsledek na 71:70 pro domácí.
Poslední perioda byla hodně dramatická. Domácí v ní nedokázali navázat na předchozí minuty, hráči Olomoucka se naopak otřepali z těžkého úderu a velkou vůlí se dvě minuty před koncem propracovali k vedení 83:78. V samém závěru měli i pevné nervy při trestných hodech po taktických faulech a oplatili soupeři vyřazení ve čtvrtfinále Českého poháru.

3. kolo:
USK - Olomoucko 86:91

Další výsledky 3. kola:
Děčín - Nymburk 81:93 (19:13, 40:34, 59:69). Nejvíce bodů: Carlson 16, Šiška 13, Vukosavljevič a Autrey po 11, Pomikálek 10 - Hruban 16, Hankins 15, Rogič 12, M. Peterka 10 * Ústí nad Labem - Pardubice 91:77 (19:20, 38:35, 61:55). Nejvíce bodů: Svejcar 23, P. Houška a Pecka po 16, Rodgers 13, Šotnar 11 - Vyoral 22, Švrdlík 17, Půlpán 15, Pavlovič 10 * Svitavy - Opava 116:108p (26:23, 42:46, 60:62, 88:88, 97:97). Nejvíce bodů: S.Stamenkovič 24, Marko a Puršl po 23, Crandall 13, Kotásek 12 - Šiřina 30, Klečka 21, Bujnoch 17, Jurečka 10.

4. kolo, sobota 29. února, 17:00 hodin:
Pardubice - Olomoucko (17:30), Opava - USK Praha, Nymburk - Svitavy (28.2., 18:00), Ústí nad Labem - Děčín (1.3., 18:00).