Dobré dopoledne, dnes je pátek 21.1.2022
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Olomoucko potřebuje více bodů ze střídačky

Pouze tři hráči týmu BK Olomoucko drží svůj dlouhodobý střelecký průměr nad deseti body. Lukáš Palyza, Malik Morgan a Igor Josipovič. S průměrem 9,9 bodu na zápas jim ještě hodně pomáhá Radovan Kouřil. Další střelci ovšem střídají lepší a horší okamžiky, což klub stojí ještě lepší umístnění v Kooperativa NBL. K vyššímu počtu výher zkrátka chybí koše hráčů širší rotace.

„Lavička nedává body, které bychom potřebovali. V průběhu sezóny nám střídačka vyhrála snad jen dva zápasy a to bylo ve chvíli, kdy do utkání až v jeho průběhu zasáhli Lukáš Palyza nebo Igor Josipovič, kteří v základní sestavě nebyli pouze z taktických nebo zdravotních důvodů,“ uvědomuje si trenér Predrag Benáček.
Stačí si projít poslední zápasy a je vidět, že právě menší počet střelců je velkým problémem. V Děčíně dala střídačka deset bodů, stejný počet dali hráči mimo základní sestavu v Ostravě. Při utkání s Brnem to bylo lepší. Na devětadvaceti bodech se ale rovnými jednadvaceti podíleli Josipovič s Kouřilem. Pak přišlo střetnutí v Opavě, kde lavička celkově zaznamenala čtyři body. Na první pohled to bylo lepší v duelu se svitavskými Tury. O osmnáct bodů se ale postaral jediný hráč, a sice František Váňa. Ostatní vyšli naprázdno.
„Pro soupeře díky tomu nejsme nebezpeční, jak bychom si přáli. Statistiky si přečte každý a pak se může v obraně soustředit na tři nebo čtyři hráče, kteří bodově tým táhnou. Zakončení je pak pro ně často hodně složité,“ vnímá situaci na palubovce Benáček.
Poslední ligové střetnutí naznačilo, že by se počet střelců mohl přece jen rozšířit. Turům nasázel hned třináct bodů Marek Sehnal, který trefil i tři trojky. Dalších šest přidal František Váňa a připomněl, že umí pálit z dálky. „Odvedli dobrou práci. Potřebujeme, aby tak hráli pravidelně. S jejich pomocí bychom mohli být úspěšnější,“ míní kouč BK Olomoucko.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...