Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 20.1.2022
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
bk nymburkSérií čtyř porážek v řadě zakončili basketbalisté ligovou sezonu. Ani v posledním zápase nedokázali porazit Nymburk a prohráli 0:4 na zápasy. Poslední duel ztratili v poměru 67:84 a museli tak asistovat u deváté mistrovské korunovace soupeře v řadě a sami následně převzali stříbrné medaile.


BK Pv 67

ČEZ N 84

konečný stav série: 0:4Orli opět začali nadějně a získali mírné vedení. Hosté na svůj koš ze hry čekali až do čtvrté minuty a také proto Hanáci po pěti minutách drželi skóre 12:7. V dalších okamžicích čtvrtiny sestava vedená Ronenem Ginsburgem přidala a po sérii 9:0 otočila na 16:12 ve svůj prospěch. Do konce desetiminutovky domácí pouze snížili na rozdíl bodu.

S přibývajícím časem se tým z Polabí dostával do provozní teploty. Několik pokusů z dlouhé vzdálenosti sice Prostějovu přineslo vedení 31:29, smrtící odpověď si však připravil Křemen. Jeho devět bodů v řadě odstartovalo nymburskou kanonádu, kterou se kouč Zbyněk Choleva marně snažil přerušit oddechových časem. Přestávka zastihla oba protivníky za stavu 39:53 v neprospěch domácího výběru.

V průběhu sezony Orli několikrát ukázali svůj charakter a to samé platilo také o třetí části posledního finále. Nehleděli na únavu a pokusili se o zázrak. Rychlými koši se přiblížili až na čtyři body - 53:57, pak se od nich opět odvrátilo štěstí. Na druhé straně v důležitých chvílích zabrala trojice Lenzly, Abrams a Wilson, jejíž zásluhou si hosté vzali do konce 30. minuty zpět devítibodové vedení.

Ztráta Orlů v závěru ještě narostla až na 58:80. Přesto se vyčerpaní Orli snažili alespoň o kosmetickou úpravu výsledku a stáhli deficit pod dvacetibodový rozdíl, i když veděli, že mistrovské oslavy svého soka už neodvrátí.


Pohledem trenérů

Zbyněk CHOLEVA - BK Prostějov:

„Tým v dané situaci udělal maximum pro prodloužení finálové série. Vydrželi jsme nějakých pětadvacet minut. Potom ale přišla střídání, pár neúspěšných pokusů a bylo po naději. Soupeř naše zaváhání pokaždé potrestal. S dvouciferným rozdílem už se v úzké sestavě špatně bojovalo. Klukům ale musím poděkovat. Na palubovce nechali své srdce. A za to mají stříbrné medaile, které mužstvu určitě sluší.“

Ronen GINZBURG - ČEZ Basketbal Nymburk:

„Poslední krok nebývá snadný a to se opět potvrdilo. Soupeř se snažil a nic nám neusnadnil. Přes horší začátek jsme dokázali být trpěliví a čekali na svou šanci. Když přišla, tým ji využil. Hráči chtěli dlouhou sezonu zakončit co nejdříve a to se povedlo. Prostějovu patří uznání. Byl v těžké situaci a hrál bez několika opor. Dokud mu stačily síly, rval se o svoji naději. Celkově jsme ale byli lepší. V celé sérii i posledním zápase.“

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...