Dobré ráno, dnes je neděle 3.7.2022
svátek slaví Radomír,
zítra Prokop
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 školaKaždý, kdo prochází kolem budovy Základní školy v ulici Dr. Horáka, si toho zákonitě musel všimnout. Budova se pomalu ale jistě halí do lešení, naplno totiž začala ekonomicky úsporná opatření na plášti celého objektu. V závěru minulého roku město uzavřelo smlouvu s vítěznou firmou vzešlou ze zadávacího řízení.


„Předpokládaná hodnota díla činila třicet milionů korun, vítěz výběrového řízení nabídl cenu realizace za pětadvacet milionů a jedno sto tisíc korun,“ poznamenal nejdůležitější fakt Zdeněk Fišer, náměstek primátora statutárního města Prostějov, v jehož kompetenci jsou investice města.
Přibližně čtyři sta tisíc korun pak mají činit celkové náklady stavebního dozoru, inženýrské činnosti a koordinace bezpečnosti práce. Na tuto akci je přislíbena státní dotace z Operačního programu životního prostředí ve výši patnáct milionů korun, v rozpočtu města je pro úsporná opatření na budově školy vyhrazena částka čtrnáct milionů korun. „Dotace bude připsána postupně na účet města až po dokončení stavebních prací a po předložení již uhrazených faktur finančními prostředky ze strany města. Z tohoto důvodu jsme doporučili zastupitelstvu schválit rozpočtové opatření z fondu rezerv a rozvoje ve výši jedenácti a půl milionu korun pro finanční zajištění akce,“ dodal primátor statutárního města Prostějov Miroslav Pišťák.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...