Dobré odpoledne, dnes je pátek 3.12.2021
svátek slaví Svatoslav,
zítra Barbora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Tradiční a známá sbírka mající hodně příznivců, to je vizitka Bílé pastelky, charitativního počinu, který má za cíl pomoci lidem se zdravotním handicapem. Letošní 21. ročník sbírky Bílá pastelka ale proběhl trošku jinak a za složitých podmínek. Sbírku pořádala Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých SONS od pondělí 12. října do středy 14. října. Jak se však ukázalo, sbírka měla mít stejný problém s nedostatkem dobrovolníků, jako tomu bylo u „kytiček“ Ligy proti rakovině, chyběly zejména školy.


„Oblastní pobočka Prostějov spolupracuje pravidelně se šesti školami. Vzhledem k aktuální situaci se zapojily do prodeje pastelek pouze tři základní školy, dvě střední tentokrát účast na sbírce z pochopitelných důvodů odmítly. Střední škola Trivis nám původně slíbila spolupráci, i když měli její studenti distanční výuku, ale nakonec z důvodu zhoršení epidemie nechtěli zástupci školy studenty vystavovat riziku nákazy,“ uvedla k těžkostem Pavlína Bartošková.
Pomoci si tedy museli organizátoři, jak jen mohli. „Nakonec vyrazila do terénu kolegyně Lenka Kyseláková a podařilo se jí vybrat i přes nepřízeň počasí 3 600 korun. Žáci ZŠ Jana Železného a ZŠ z ulic Dr. Horáka a E. Valenty vybrali kolem deseti tisíce korun. Shodou okolností na škole Jana Železného a E. Valenty pracují dvě naše dobrovolnice a ve škole v ulici Dr. Horáka učí jedna naše členka,“ prozradila Bartošková a rovněž poděkovala žákům a zástupcům jednotlivých škol, že při sbírce pomohli. „V úterý všichni řešili přechod na distanční výuku a na druhém stupni byl omezený režim. Je obdivuhodné, že i přes tyto překážky věnovali čas sbírkové činnosti. Samozřejmě děkujeme všem dárcům, kteří také přispěli do naší sbírky, a to i prostřednictvím QR kódu!“
A čemu vybrané peníze poslouží? Například na speciální služby pro nevidomé a slabozraké, ale také na programy, které jim pomohou v práci i každodenním životě. Konečná částka, kterou se letos podařilo vybrat, zatím nebyla zveřejněná. Pro představu však při prvním ročníku dobrovolníci rozdali skoro 3,5 milionu bílých pastelek.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...