Dobré dopoledne, dnes je středa 1.12.2021
svátek slaví Iva,
zítra Blanka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Blíží se období, které by nás alespoň na chvíli mohlo zbavit současných starostí a myšlenek na koronavirus. Nastává totiž chvíle, která spojuje celé rodiny, obzvláště ty, které přišly o svého blízkého. Je čas se na chvíli zastavit a vzpomenout si na ty, kteří sice již nejsou mezi námi, ale na které vzpomínáme s láskou a úctou.

Letos připadá Památka zesnulých na pondělí 2. listopadu, takže se dá očekávat, že víkend před tímto datem se opět zaplní hřbitovy nebo místa, na kterých odpočívají blízcí lidé. Protože se situace hýbe ze dne na den, nedá se nyní přesně předpokládat, do jaké míry letošní Dušičky ovlivní stále přísnější nařízení české vlády v souvislosti s hrozbou nákazy COVID-19. To ale nic nemění na tom, že na své nejbližší by si měli v onen památný den vzpomenout všichni pozůstalí. A právě Dušičkám je věnovaná dnešní tematická čtyřstrana PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku.

 

 

Tematickou stranu PROSTĚJOVSKO & DUŠIČKY můžete najít v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku v pondělí 19. října

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...