Dobré dopoledne, dnes je středa 1.12.2021
svátek slaví Iva,
zítra Blanka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: „Deset bodů z deseti!“ Přesně takto zcela spontánně ohodnotila vděčná maminka Den stromů, který se uplynulou sobotu 10. října konal v Kolářových sadech. Bylo to bezprostředně poté, co i se svojí dcerou obešla stezku s připravenými pětadvaceti zastaveními, která malé i velké milovníky přírody výborně pobavila. U toho prostě Večerník nemohl chybět!

 

V rámci celosvětové akce Den stromů se v režii prostějovského Ekocentra Iris pravidelně konaly nejrůznější hravé i naučné aktivity pro děti přímo na hlavním prostějovském náměstí. Letos se akce přesunula ještě blíže ke stromům, a to přímo do Kolářových sadů. „Účast to trošku nepříznivě poznamenalo stejně jako ranní mlha. Když se zvedla, tak začali lidé chodit,“ poznamenala Eva Zatloukalová z pořádajícího Ekocentra Iris.

Na všechny, kteří dorazili, čekala zajímavá přírodovědná stezka zaměřená přímo na stromy a keře rostoucí nejen v parku, ale i ve městě a jeho okolí. Doplněna byla výstavou o významu stromů a alejí v přírodě. Na stezku se jednotlivé rodiny mohly vydat kdykoliv mezi devátou a dvanáctou hodinou. Procházka i s řešením 25 připravených úkolů zabrala zhruba hodinku. Pořadatelé vzhledem k aktuální situaci všechny upozorňovali, aby dodržovali patřičné rozestupy.
„Bylo to skvělé, bavilo mě všechno, nejvíc asi hledání stromů a také stezka, která vedla po kládách a kamenech. Perfektní byly i hry na posledních několika stanovištích,“ netajil nadšení sedmiletý Filip, který do Kolářových sadů chodí pravidelně mimo jiné jezdit na bruslích či na workoutové hřiště Vápenice u závory před Slatinkami.

 

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...