Dobrý podvečer, dnes je pátek 3.12.2021
svátek slaví Svatoslav,
zítra Barbora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Nevadí vám trocha vody a bolavé nohy? Pak jste v pondělí 28. září byli dobrými adepty na to vyzkoušet si pochod okolo Přemyslovic. Pětatřicátý ročník akce, která je tradičně pořádaná místním Sokolem, nabídl kromě tras pro cyklisty a turisty taky hodně nepříjemné počasí. Zachmuřenou oblohu střídala obloha deštivá a bláto zase kaluže. I tak se ale akce nakonec uskutečnila. Ovšem ve smutnějším, komornějším duchu, než na jaký jsou v Přemyslovicích zvyklí.

 

Účastníci se totiž k sokolovně, odkud se startovalo, trousili opravdu postupně. A bylo jich velmi málo. Akce, které se obvykle účastní i přes šedesát lidí, tentokrát nepřilákala ani polovinu nadšenců. „Nepřišlo jich ani třicet. To je přitom naše minimum z roku 2017,“ zalitovala Zdeňka Grulichová z přemyslovického Sokola, která kromě úsměvů na pomyslné startovní čáře rozdávala účastníkům také mapy. Pro ty cyklistické se ale nakonec využití nenašlo, nikdo na trasu ni nevyrazil.
Lidé však alespoň vyzkoušeli osmi a čtrnáctikilometrovou trasu pěšky. Mezi nimi i Libuše Trchalová. „Už ani nepočítám, pokolikáté tady jsem. Já chodím každý den tak šest sedm kilometrů,“ vyjádřila se předtím, než svižným krokem vyrazila do terénu. Ten byl mírně řečeno rozblácen mírně řečeno. Nezbývalo než doufat, že nezkazí lidem náladu. Stejně jako počasí, krátce po odchodu paní Libuše se totiž řádně rozpršelo. Kdo však nakonec přeci jen dorazil zpět, toho čekaly drobné ceny. „Jsou diplomy, dostanou náramky z akce Sokol v pohybu, pro děti máme omalovánky,“ prozradila Grulichová. A že by se pak mohl někdo na trase ztratit? „To se nám ještě za celá léta nestalo,“ vyloudila alespoň jeden úsměv. Letošní ročník alespoň v tomhle nebyl jiný.

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...