Příjemnou noc, dnes je úterý 23.7.2024
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Hanácké slavnosti prostě patří k Prostějovu a jsou jednou z absolutně největších kulturních i společenských akcí v celém regionu. Ty letošní do značné míry ovlivnila všudypřítomná hrozba koronaviru, přesto pořadatelé a hlavně radní nechtěli ani slyšet o tom, že by došlo na jejich zrušení. Program hodů byl nakonec zeštíhlen o dvě hromadné akce, což však nic neubralo na jejich atraktivitě. Za letošními v pořadí již osmatřicátými Hanáckými slavnostmi se Večerník tradičně ohlíží i v tomto vydání.


Určitě se sluší připomenout, že se hody vydařily po všech stránkách. Návštěvnost sice nebyla tak vysoká jako v loňském roce, přesto nádherné počasí během předminulé soboty i neděle přilákalo na náměstí T. G. Masaryka, Žižkovo a Pernštýnské náměstí a ostatně také ke kolotočům ke Společenskému domu stovky lidí, a to nejen z Prostějova. Vedení magistrátu dva dny před slavnostmi zrušilo dva body programu, neuskutečnilo se slavnostní přijetí hodovníků na radnici a ani tradiční pochod Hanáků městem.
„Hrozba koronaviru opět udeřila a my jsme skutečně pár dní před zahájením přemýšleli nad osudem Hanáckých slavností. Nakonec zvítězil selský rozum a možnost zrušit je celé jsme okamžitě odmítli. Dvě akce, u kterých jsme věděli, že dojde ke shromáždění více lidí najednou a nebude při nich možné dodržet stanovený odstup dvou metrů, ale proběhnout nemohly,“ okomentoval změny na posledních chvíli primátor města František Jura. „Hanácké slavnosti se naprosto vydařily i přesto, že byly o něco málo zeštíhlené. Hody v Prostějově nabídly maximum možného v této těžké době,“ doplnila jej náměstkyně pro kulturní záležitosti Milada Sokolová.
Dalším opatřením během Hanáckých slavností bylo rozmístění stánkařů hned na tři náměstí. To si ale návštěvníci kupodivu pochvalovali. „Aspoň se nevytvářejí takové fronty lidí a nabízený sortiment prodejců je mnohem přehlednější,“ svěřila se Večerníku Marta. A nebyla sama.
Menším zádrhelem byla snad pouze výrazně nižší návštěvnost koncertů s výjimkou vystoupení Kataríny Knechtové. Dalo se to ale čekat, v lidech přece jen strach z COVID-19 existuje.
Nicméně celkově Hanácké slavnosti v Prostějově byly i letos parádní a sluší se vyseknout organizátorům poklonu.

 

 

 

 

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...