Dobrý podvečer, dnes je středa 31.5.2023
svátek slaví Kamila,
zítra Laura
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Prostějov je nejen městem sportu, také tanec má v něm své důležité místo. Vidět to bylo i na krajské postupové přehlídce s názvem Tanec, tanec... Ta se uskutečnila ve středu během odpoledne na prknech městského divadla.

Během tříhodinového programu se představili děti i dospělí. A bylo se na co dívat. Avšak i tuto akci značně poznamenal koronavirus. „Musím smeknout před učiteli. Akce měla být v březnu, musela se ale kvůli opatřením vlády přesunout. Jakmile opatření skončila, školy zavřely. Měli tedy jen deset dní na přípravu choreografií,“ smekla na dálku Martina Drmolová, produkční, programový a kulturně výchovný pracovník Kulturního klubu Duha. Na Hanou dorazilo nakonec jen dvanáct z obvyklých dvaceti souborů dětí. A pouhých šest z běžných dvanácti v kategorii dospělých. „Z dětí pak putuje nejlepší do Kutné Hory, tentokrát se prosadila šumperská ZUŠ, prosadila se rovněž ZUŠ Iši Krejčího z Olomouce. Mezi dospělými se vedlo opět ZUŠ Iši Krejčího, na doporučení pak půjde ZUŠ Krnov,“ prozradila Drmolová s tím že přehlídky se zúčastnila i prostějovská ZUŠ Vladimíra Ambroze.

 

 

 

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...