Dobré odpoledne, dnes je pátek 3.12.2021
svátek slaví Svatoslav,
zítra Barbora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Letošní Hanácké slavnosti v Prostějově byly oproti minulým ročníkům něčím jaksi zvláštní. Těžko to pojmenovat. Strach, obavy? Přestože se stovky návštěvníků prostějovských hodů bavily, jak se sluší a patří, přece jen bylo během hodů cítit ve vzduchu jakási „divno“. Přispělo k tomu nejen na poslední chvíli odvolání některých tolik oblíbených akcí, ale například i daleko menší počet stánků, snížená kapacita diváků při koncertních vystoupeních a také další změny, které si vyžádala hrozba viru COVID-19.


Nicméně v rámci možného lze osmatřicáté Prostějovské Hanácké slavnosti považovat za úspěšné. Takřka letní počasí přece jen vehnalo do tváří nejen Prostějovanů úsměvy, podařilo se dodržet alespoň okleštěný program a lidé se prostě dobře bavili. Z mnoha prohlášení vedoucích představitelů města i účinkujících zazněl také určitý vzdor proti koronaviru, což bylo určitě dobře. Navzdory hrozbě epidemie se lidé potřebují smát, normálně žít a přicházet na jiné, pozitivní myšlenky. A toto všechno splnily letošní prostějovské hody nadmíru dostatečně.

 

 

 

 

 

 

Podrobné reportáže z hodů najdete jen v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 14. září

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...