Dobré dopoledne, dnes je pátek 28.1.2022
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tuhle smutnou zprávu asi nikdo nečekal. Předminulou sobotu 1. srpna zemřel ve věku nedožitých 70 let Jiří Kastner z Kostelce na Hané. Místní patriot, bavič, živel a nadšený sportovec byl v Kostelci známý jako majitel Sběrných surovin, následně i coby provozovatel galerie Zelený domeček a neúnavný organizátor řady akcí.

Galerie Zelený domeček zahájila svoji činnost před pěti lety přehlídkou děl fotografa Vladimíra Bruntona. Poslední z akcí, které se tu konaly, byla výstava snímků Boba Pacholíka v závěru loňského roku. „Opravdu jsem ho obdivoval, že se zrovna v Kostelci sám pustil do pořádání výstav. Měl to tam pěkně uděláno, jinak jsme se znali zejména přes hory a vandrování,“ zavzpomínal Bob Pacholík.
Jiří Kastner coby vášnivý cyklista mimo jiné neúnavně propagoval vznik cyklostezky podél Romže z Kostelce na Hané až do Konice. Podílel se také na organizaci cyklistických závodů na Kosíř. Jeho nejbližší se s ním rozloučili v pátek 7. srpna, v prostějovské obřadní síni nechybělo ani jeho opuštěné horské kolo...

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...