Dobrý večer, dnes je úterý 30.5.2023
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 papirnictviProstějovský Večerník se rozhodl v nepravidelném seriálu svým čtenářům zmapovat prodejny, hospody a další provozovny, na které jsou Prostějované zvyklí už desítky let. Moc jich není, které přežily dobu budování socialismu, ale hlavně i těžké chvíle tržního hospodářství. Jednou z prodejen, která v našem městě funguje s naprosto stejným sortimentem už od roku 1963, je papírnictví na náměstí Husserla.

My, co už máme nějaký ten letitý křížek na krku, jsme sem chodili kupovat školní potřeby jako ma lé děti. A zatímco po roce 1989 celá řada provozoven v Prostějově měnila své majitele a posléze i sortiment, papírnictví na náměstí Husserla bylo zachováno. „Já jsem toto papírnictví přebírala v roce 2005 po původním majiteli. Miroslav Hnilica byl už starý pán a prodejnu vlastně vedl od jejího vzniku, někdy od třiašedesátého roku minulého století. Po roce 1989 si provozovnu pronajal a podnikal sám. Když jsem ji od něho před osmi lety přebírala, nechal mi ji i se zásobami a veškerým vybavením. I z tohoto důvodu jsem ani na okamžik nezaváhala, zda nechat či změnit sortiment. Vždyť jsem i já dobře věděla, že jsou sem zvyklé chodit celé generace lidí,“ svěřila se Večerníku Monika Kovaříková, současná majitelka.

Když se Večerník zeptal, jak se v současné těžké době daří, úsměv se jí trošku ztratil. „Je to špatné, přežíváme. Hlavně teď, kdy zrušili Prior, tak se centrum města zase o něco více vylidnilo. Lidi prostě přestali na náměstí chodit, maximálně si sednou někde na pivo či kávu. Ale na konci prázdnin se k nám zase rodiče s dětmi nahrnou,“ věří v lepší časy Monika Kovaříková. Jak ještě dodala, i přesto, že tržby nejsou na žádné vyskakování, ani na chvíli nezapochybovala a z papírnictví hospodu určitě neudělá. „A kam by děcka chodily? Tady to mají takzvaně na ráně, navíc mám i stálé dospělé klienty, kteří sem chodí velmi rádi a také už strašnou spoustu let,“ řekla současná majitelka papírnictví na náměstí Husserla Monika Kovaříková.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...