Dobré odpoledne, dnes je úterý 24.5.2022
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

24 nordicZapojit až devadesát procent svalů, konečně začít účinně hubnout či nastoupit cestu od neustálých nemocí k pevnějšímu zdraví- to vše mohli zkusit lidé, kteří v sobotu zamířili do Kolářových sadů na druhý ročník prostějovského zastavení celorepublikového seriálu Tour nordic walking.

Letos si do Kolářových sadů našly cestu téměř dvě stovky lidí. Bylo to výrazně méně než loni, kdy se jich tu sešlo na pět stovek.  „Loni jsme to hodně vyhecovali naší snahou o co největší návštěvnost. Šlo nám hlavně o to, abychom organizátorům celostátní tour dokázali, že v Prostějově lidé mají o podobné akce zájem. Letos nám o návštěvnický rekord v první řadě nešlo. Snad i proto dorazili pouze ti, co mají o nordic walking skutečný zájem,“ zhodnotila lektorka severské chůze Lenka Sehnalová. 

V sobotu to v okolí hvězdárny nebylo pouze o chození. Každý, kdo sem  přišel, se mohl mimo jiné dozvědět, jak je na tom po zdravotní stránce. V připravených stanech odborníci proklepli jeho tělesnou schránku od hlavy až k patě. Zároveň mu poradili jak například zhubnout či jak se vyvarovat strašáku jménem infarkt. Asi největší zájem mezi příchozími vzbuzovaly speciální amma masáže Libora Pavlíka. „Za namasírovaní lidé zaplatili symbolický poplatek. Za takto získané peníze jsme koupili troje kvalitní hole, které předáme lidem, kteří by si je jinak nemohli dovolit,“ prohlásila Sehnalová.

V Prostějově jako v jediném městě v republice byla Tour nordic walking dvoudenní. „Už v pátek do Kolářových sadů přišly přes dvě stovky studentů. Některé to bavilo více jiné méně. Faktem je, že mezi hlavní zastánce tohoto druhu sportu patří spíše lidé, kteří už poznali cenu vlastního zdraví. A to středoškoláci obvykle nejsou. Nicméně pokud se mi i díky této akci povede vzbudit trvalejší zájem u dvou či tří z nich, určitě to nebylo zbytečné,“ uzavřela Lenka Sehnalová. 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...