Dobrý večer, dnes je středa 1.12.2021
svátek slaví Iva,
zítra Blanka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tohle se už čekalo každým dnem, pro mnohé to však může být likvidační! Od středy 14. října začnou platit nová omezení v souvislosti s bojem proti koronaviru. Zavřou se všechny školy kromě mateřských. Neotevřou už ani restaurace, kluby a bary. Restrikce by dle aktuálních vyjádření měly platit do úterý 3. listopadu, školy mají obnovit výuku už v pondělí 2. listopadu. Zjišťovali jsme, co na to říkají zástupci hostinců i škol v Prostějově.

Vláda v pondělí večer oznámila další výraznější omezení, která mají zpomalit šíření nemoci covid-19. Od středy se může shromažďovat maximálně šest lidí. Výjimky platí pro členy rodiny či kolegy v práci. Od středy platí také zákaz pití alkoholu na veřejnosti. Nově budou muset lidé nosit roušky i na nástupištích MHD. Zavřeno musí mít všechny restaurace, bary a kluby. „Je to špatně. Jediné, co nám zbývá je rozvážet jídla. Nic jiného se dělat nedá. Vypadá to, že budeme muset i propouštět,“ reagoval popuzeně provozovatel jedné ze známých prostějovských restaurací v centru města, který nás však poprosil, abychom zachovali jeho anonymitu.
Nová opatření uzavírají prakticky veškerou výuku ve školách. Jejich zástupci však reagovali výrazně smířlivěji. „Bude to znamenat komplikace zejména pro žáky v první a druhé třídě. Problém to bude i pro jejich rodiče, kteří jim budou muset zprostředkovat on-line výuku. Pro nikoho to tedy není komfortní, nicméně toto rozhodnutí bylo učiněno na základě dohody vlády s odborníky a nám nezbývá, než je respektovat a pokusit se přispět k tomu, aby lidé zůstali zdraví,“ komentoval nastalou situaci Rostislav Halaš, ředitel RG a ZŠ města Prostějova.


PŘIPRAVUJEME PODROBNOSTI. CO SI O SOUČASNÉ SITUACI MYSLÍTE VY? NAPIŠTE NÁM NA E-MAIL: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...