Dobrý večer, dnes je středa 1.12.2021
svátek slaví Iva,
zítra Blanka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nejprve podle semaforu, poté plošně. Tak byly zavírány střední školy v České republice v důsledku koronaviru. Některé ale uzavřely ještě dříve, než měly. Už minulý týden se učilo distančně třeba na SŠ Polytechnické v Prostějově. Důvodem se staly pozitivní případy koronaviru!

„Nákaza se objevila u pedagogů. Od pondělí uplynulého týdne zde platil nouzový stav a ředitelé měli na výběr, zda budou dál učit prezenčně. Zavedli jsme tedy distanční výuku na budově na náměstí Spojenců,“ potvrdil Večerníku zprávu ředitel školy Zbyněk Poles, který podle vlastních slov sám skončil v karanténě.
Podle něj se ale dala uzávěra, která stejně všechny střední školy ode dneška potkala, čekat. „Já i kolegové jsme to předpokládali. Není to ale taková hrůza, protože praktická výuka funguje dál, což na jaře nebylo. Přitom právě na ní byla vidět pauza nejvíc,“ uvedl Poles. Ubezpečil zároveň, že zaměstnanci školy mají velmi mírný průběh nákazy. Trochu s křížkem po funuse pak na škole, těsně před plošným uzavřením, přivítali dodávku respirátorů. „Byly u nás zavedeny povinně. A minulý týden jich dorazilo kolem 850,“ oznámil ředitel „Švehlovky“.

 

 

Další aktuální zpravodajství najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 12. října

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...