Příjemnou noc, dnes je středa 1.12.2021
svátek slaví Iva,
zítra Blanka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Kromě enormního nárůstu počtu nakažených koronavirem přibývá bohužel také počet hospitalizovaných pacientů. V prostějovské nemocnici už leží přes dvacet osob a podle mluvčí tohoto zdravotnického zařízení čtvrtina z nich je umístěna na oddělení ARO ve velmi vážném stavu!

„Mohu potvrdit, že počet hospitalizovaných pacientů v prostějovské nemocnici v neděli 4. října přesahoval dvě desítky, přičemž čtvrtina pacientů je ve velmi vážném zdravotním stavu,“ sdělila Večerníku aktuálně Radka Miloševská, tisková mluvčí společnosti Agel provozující Nemocnici Prostějov.
Večerník zároveň zajímalo, zda nemocnice učinila další nová opatření v souvislosti s hrozbou nákazy covid-19. „Co se týká opatření, v ambulancích probíhá triáž pacientů, kdy se sestřičky snaží odhalit potenciálně nakaženého a předejít tak možné nákaze. Nemocnice mají naskladněny ochranné pracovní pomůcky na tři měsíce dopředu a zdravotníci dbají na jejich důsledné používání. Rovněž na pacienty apelujeme, aby dodržovali pravidlo „3R“ a chovali se zodpovědně. Poskytování zdravotní péče zatím nijak neomezujeme. Pacienti jsou objednáváni na kontroly do ambulancí, na vyšetření i k plánovaným zákrokům,“ informovala Radka Miloševská. Jak ještě na další otázku Večerníku dodala, návštěvy v nemocnici jsou i nadále zakázány s jedinou výjimkou porodnice.

 

 

Aktuální zpravodajství ke koronavirové pandemii najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 5.října

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...