Dobré ráno, dnes je neděle 5.2.2023
svátek slaví Dobromila,
zítra Vanda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Místo: redakce PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku v ulici Vápenice. Čas: čtvrtek 14. května odpoledne. Událost: slavnostní předání cen prvním devíti vylosovaným výhercům, kteří se zapojili do naší nové soutěže s názvem Virtuální liga Večerníku. Šťastných bylo ve skutečnosti osm, neboť Karel Sekanina měl kliku a vylosován byl během tří úvodních kol VLV hned dvakrát! K němu se připojila sedmička ve složení Antonín Dušek, Drahomír Duchek, Vladimír Humpolíček, Bohuslav Šimek, Oldřich Lošťák, Lukáš Novák a Zdeněk Žák.

Třem posledně jmenovaným bohužel nedovolily osobně dorazit pracovní povinnosti, místo zdravotně indisponovaného pana Humpolíčka zaskočila manželka. Každopádně šlo o příjemně strávenou půlhodinku ve společnosti sportovních nadšenců a znalců, kteří si za svůj aktivní podíl na Virtuální lize odnesli hned několik cen.
Jakých? Každý od nás dostal originální redakční kalendář, knihu (Prostějov Hanácký Jeruzalém či ZOO Olomouc), poznámkový blok, propisku nebo nákupní žeton, roušku plus dvouměsíční předplatné PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku. „Vymysleli jste zajímavou soutěž, člověk se ve sportovně jalovém období aspoň nějak zabaví. Samozřejmě by však bylo mnohem lepší, kdyby se hrálo ve skutečnosti a ne jen virtuálně. Už aby se začalo, teď konečně odstartují fotbalové soutěže,“ shodli se aktéři odpoledního setkání spojeného s předávacím aktem.
Pokud i vy chcete vyhrát pěkné ceny, zapojte se do Virtuální ligy Večerníku, jíž momentálně v každém vydání věnujeme celou dvoustranu, tentokrát s číselným řazením 30-31. Najdete tam návod, jak na to, průběžné výsledky a pokaždé i novou zápasovou nabídku!

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...