Příjemnou noc, dnes je pondělí 6.12.2021
svátek slaví Mikuláš,
zítra Ambrož a Benjamín
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

pred 10_lety_bannerVyhráli jsme a nikdo nás nepřekonal! Před časem vyhlásila naše redakce k našemu šestiletému výročí vyzývací soutěž, ve které měli čtenáři za úkol slepit co největší papírovou čepici.

A abychom se sami nedali zahanbit, pustili jsme se do práce. Celý kolektiv Prostějovského Večerníku, široké příbuzenstvo a přátelé tak společnými silami na dvoře redakce během dvou dnů zhotovili čepici o rozměrech 3,7 krát 7,3 metru, kterou jsme vystavili při sobotní oslavě šestiletého výročí redakce na náměstí T. G. Masaryka. S napětím jsme čekali, zda se někomu z příchozích podaří náš výtvor překonat. Nestalo se tak, i když čepice malé slečny Ivety Svobodové k tomu neměla daleko. Její dílo o rozměru 3,50 krát 6,15 metru se tak stalo druhým největším a právem si odnesla hlavní cenu. Jak jsme se již během oslavy přímo na náměstí dozvěděli z úst zástupce pelhřimovské agentury Dobrý den, která pro Guinessovu knihu rekordů střádá všechna česká NEJ, čepice Prostějovského Večerníku překonala všechny dosavadní rekordy!

Zároveň s oslavami šestých narozenin Prostějovského Večerníku proběhl na náměstí i křest autorského alba prostějovské poprockové skupiny GASTRO s názvem Stíny. Na závěr oslav jsme se se čtenáři rozdělili o obrovský šestipatrový dort, který pro nás upekla Cukrárna Kocourek z Krumsína.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...