Dobré ráno, dnes je sobota 10.6.2023
svátek slaví Gita,
zítra Bruno
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
pred 10_lety_banner

Zaměstnanci ho chytili za nohu

Páteční ráno si „zpestřili“ zaměstnanci firmy Gala v Krasicích. Do výškové budovy výrobní haly pronikl neznámý muž, který chtěl ukončit svůj život skokem ze třetího patra. Pracovníci firmy ho však stačili zachytit za nohu a vytáhnout ho zpět do bezpečí.

 

Nepochybně mu tím zachránili život. „Pracovnice firmy ohlásila policii, že do objektu se dostal neznámý mladík, ve kterém byl později zjištěn sedmadvacetiletý muž z Konicka. Přestože si cizí osoby zaměstnanci všimli, té se nakonec podařilo vystoupit až do třetího patra, kde přešel k oknu a chystal se skočit. Pracovníci to zpozorovali a snažili se mu v tom zabránit. Muž visel z okna a kdyby ho lidé nechytili za nohu, zřejmě by pád z výšky nepřežil,“ uvedla Alena Slavotínková, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově. Sebevrah nakonec utrpěl jen lehké zranění, které mu ošetřili v nemocnici. „Lékař ovšem ihned nařídil jeho převoz do Psychiatrické léčebny v Kroměříži. Tím pro nás vyšetřování skončilo, nedošlo ke spáchání žádného trestného činu,“ dodala mluvčí policie.
Jak jsme se dozvěděli z našeho nejmenovaného zdroje, muž si před svým pokusem o sebevraždu dal v přízemí budovy Galy kávu z automatu. Poté se pracovníka ostrahy zeptal, zda může použít toaletu. Místo na záchod však vyběhl do třetího patra, kde chtěl ukončit svůj život.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...