Dobré ráno, dnes je sobota 10.6.2023
svátek slaví Gita,
zítra Bruno
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

52 silvestrŘíkáte si, ještě že je už po svátcích, že jste zase přibrali a ta poslední jednohubka se do vás už opravdu nevejde? Nechtějte mi namluvit, že vás ta hromádečka cukroví, hrst bramborového salátu a plátek smažené rybky nebo jiného zvířete zmohl! Vždyť si vzpomeňte, co jsme to za celý rok vlastně o všech těch svátcích snědli?

Každoročně povinný velikonoční beránek, mazanec, narozeninový dort, posvícenská husa, zabijačkové speciality, lehká svačinka u McDonalda i zatěžkávací zkouška na nedělním obědě u babičky, která na každou vaši návštěvu navaří tolik jídla, že by nakrmila menší rozvojovou zemi. To vše je ale přece jen příprava na to velké finále v závěru roku! Takže žádné otálení, možná jen malý šlofík na posilněnou a pak honem očesat čokoládové figurky ze stromečku, dojíst chlebíčky, jednohubky a zbytky cukroví, ať vstoupíme do toho nastávajícího roku se spokojeným bříškem a prázdnou ledničkou, kterou pak můžeme bez obav začít plnit dalšími dobrotami (pozor na datum spotřeby!). Že vaše osobní váha váhá mezi 80 a více kilogramy a v televizi se podezřele často objevují  upoutávky na hubnoucí pilulky a posilovny? Televizi vypněte a váhu vyhoďte z okna (velmi obezřetně, abyste nezranili procházející sousedy). Vždyť jsme letos přežili obávaný, starověkými Mayi  předpovídaný konec světa, takže máme právo to oslavit nějakým tím kouskem lahodné krmě! A když to bude víc než jen kousek, co na tom. Do nového roku si pamatujte, že každý další rok a konec světa, který přežijeme, je fajn. Příjemný vstup do roku 2013 svým milým čtenářům přeje Prostějovský Večerník!

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...