Dobré ráno, dnes je čtvrtek 5.10.2023
svátek slaví Eliška,
zítra Hanuš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

35 monkey_businessAč je to k nevíře, tak se nám letošní prázdniny pomalu blíží ke svému konci. A nejen prázdniny, do cílové rovinky dorazil už i kulturní program prostějovského léta. To vyvrcholí už tento čtvrtek celodenním programem.

Ráno bude patřit tradičně dětem, pro něž jsou připraveny jak aktivity v Domě dětí a mládeže na Vápenici, tak v prostějovské městské knihovně. Malí nezbedové si tak budou moci naposledy zasoutěžit, něco vyrobit nebo prokázat své vědomosti a rychlost v boji o čerstvou, voňavou pizzu. Ten pravý vrchol však přijde až večer. V městských Smetanových sadech se totiž všem účastníkům představí známá česká kapela Monkey Business, která by se na pódiu měla objevit kolem dvacáté hodiny večerní.

Skupina, která se hned po vydání první desky stala objevem české hudební scény, vystupuje ve složení: Matěj Ruppert (zpěv), Tonya Graves (zpěv), Roman Holý (klávesy), Ondřej Brousek (klávesy), Pavel Mrázek (basová kytara), Martin Houdek (bicí) a Olda Krejčoves (sólová kytara).Texty kapely jsou z devětadevadesáti procent v angličtině, řeší celou škálu problémů od správného výběru povolání až po stvoření vesmíru. Od počátku se orientují hlavně na pop a funk. První desku vydali před dvanácti lety, takže jsou na české scéně už stálicemi. To, že skutečně umí, předvedou určitě i na prostějovském koncertě.

Proto neváhejte a dorazte si spolu s námi vychutnat jedny z posledních prázdninových okamžiků letošního roku. Mimo koncert kapely Monkey Business budou v parku od 19 hodin připraveny aktivity a hry pro děti pod záštitou Městské policie Prostějov.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...