Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 5.10.2023
svátek slaví Eliška,
zítra Hanuš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

31 opicaciJak už jsme si všichni zvykli, čtvrtky patří v Prostějově kulturnímu programu prostějovského léta. Nejinak tomu bylo i minulý týden. Den byl opět rozdělen na ranní a večerní program...

Ráno, úderem půl desáté, nastoupili na stanovišti 12 všichni výletuchtiví pasažéři do autobusu a vyrazili směr Seloutky. Právě tam totiž začínala zhruba čtyřhodinová procházka plná her a aktivit. Jejím cílem bylo poznat lesní studánky, které leží mezi vesnicemi Seloutky, Určice a Alojzov. Bezesporu zajímavé dopoledne plné zábavy skončilo opět na autobusové zastávce v Seloutkách, kdy všichni “účastníci zájezdu“ opět nastoupili do autobusu a rozjeli se do svých domovů. Večer patřil už tradičně programu ve Smetanových sadech. Tentokrát však nešlo o žádný koncert ani dětské hry, ale o letní kino. Na velikém plátně se tady totiž od půl desáté promítal film Vesmírní opičáci. Velcí i malí diváci tak mohli vidět v akci tři opičáky, kteří se snažili zachránit planetu “za devatero horama“ před krutovládou zelenomodrého mimozemšťana. Osmdesát minut plných zábavy, během kterých se snad nikdo nenudil, nakonec skončilo happy-endem a opičí kluci se vrátili šťastně na Zem.

Příští týden  prostějovské léto představí program z tradičnějšího soudku. Ráno bude patřit  dětem a dopravnímu hřišti, večer se opět může vypravit celá rodina do městských Smetanových sadů. Mimo her a aktivit pro ty nejmenší je připraven také pořádný nářez v podobě show, která vás vrátí do sedmdesátých a devadesátých let minulého století, Těšit se můžete například na Roxette revival nebo kapelu Princess (Queen revival). Že to nestíháte? Nevěšte hlavu, Večerník vám jako vždy přinese ucelené info!

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...