Dobré ráno, dnes je čtvrtek 5.10.2023
svátek slaví Eliška,
zítra Hanuš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

07 maciuchovaPředstavitelka populární Miriam Hejlové ze seriálu Ulice se představila prostějovskému publiku v tak trochu jiné úloze. Monodrama Žena vlčí mák by se dalo označit za inscenaci pro náročného diváka a vzhledem k tématu jej ocenila především ženská část publika.

Hlavní a vlastně jediné úlohy v divadelní inscenaci, nastudované dle románu francouzské spisovatelky Noelle Chatelet, se se ctí zhostila vynikající česká herečka Hana Maciuchová. O tom, že láska kvete v každém věku, přesvědčila hlavní hrdinka divadelní hry Žena vlčí mák nejen sebe, ale i návštěvníky prostějovského divadla. Zdánlivě zapomenuté city stárnoucí vdovy hořekující nad svým údělem se znovu probouzí v momentě, kdy hlavní hrdinka Marta seznamuje obecenstvo se svým osudem a postupně i náhlým citovým vzplanutím k o několik let staršímu muži. Příběh jako ze života se setkal s velmi příznivým přijetím publika, ve kterém pochopitelně převládaly ženy. „Paní Maciuchovou mám moc ráda, a tak jsem si nemohla nechat ujít příležitost vidět ji naživo,“ uvedla jedna z divaček, která přiznala, že si po představení troufne požádat známou herečku o autogram. Její herecké mistrovství ocenilo publikum nadšeným potleskem a uznalými komentáři, které se ozývaly ze všech stran hlediště. Příznivci Hany Maciuchové se navíc mohou těšit na exkluzivní rozhovor, který herečka poskytla speciálně pro čtenáře Prostějovského Večerníku.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...